آزمون سراسری قرآن و عترت در خراسان جنوبی برگزار می‎شود ثبت‌نام 6 هزار و 700 از خراسان جنوبی در مسابقات قرآن و عترت۱۲۱۲ نظر

آزمون سراسری قرآن و عترت در خراسان جنوبی برگزار می‎شود ثبت‌نام 6 هزار و 700 از خراسان جنوبی در مسابقات قرآن و عترت

آزمون سراسری قرآن و عترت در خراسان جنوبی برگزار می‎شود ثبت‌نام 6 هزار و 700 از خراسان جنوبی در مسابقات قرآن و عترت

فارس از بیرجند، محمد جعفری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، به برگزاری پانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت اشاره کرد و اظهار داشت این آزمون در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 19 و 20 آبان‌ماه برگزار می‎شود.

وی به زمان برگزاری آزمون اشاره کرد و توضیح داد افرادی که در رشته حفظ ثبت‌نام کرده‌اند ساعت 30 8 و افرادی که در رشته‎های مفاهیم ثبت‌نام کرده‎اند ساعت 11 با یکدیگر به رقابت می‎پردازند.

مسؤول دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اذعان داشت این آزمون در رشته‎های تدبر در مفاهیم جزء 29، تدبر در مفاهیم جزء 30، مفاهیم سطح مقدماتی، مفاهیم تکمیلی، مفاهیم صحیفه سجادیه و مفاهیم نهج‌البلاغه و رشته حفظ برگزار می‌شود.

جعفری با بیان اینکه این دوره از مسابقات در دو بخش مستقل ویژه کارکنان دولت و آزمون سراسری عمومی برگزار می‌شود، تصریح کرد آزمون ویژه کارکنان برای اولین بار تحت عنوان به سوی فهم قرآن با محوریت سوره مبارکه صف ویژه کارکنان برگزار می‌شود.

وی از ثبت‌نام 6 هزار و 700 نفر در مسابقات قرآن و عترت استان خبر داد و ادامه داد از این تعداد 3 هزار و 500 نفر از کارکنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان و 3 هزار و 200 نفر قرآن‌آموز هستند.

مسؤول دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه آزمون مذکور به صورت الکترونیکی 19 آبان برگزار می‌شود و کارکنان هر سازمان و اداره‌ای در یک ساعت مشخص در این آزمون شرکت می‌کنند، توضیح داد امسال مسابقات مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و رشته مفاهیم سوره صف و حفظ جزء سی بیشترین داوطلب برای مسابقات را به خود اختصاص داده است.

جعفری به جوایز بخش کارکنان دولت اشاره کرد و توضیح داد برای این بخش 110 هزینه سفر به عتبات عالیات و گواهی‌نامه ضمن خدمت داده می‌شود.

وی به برگزاری جشنواره آواها و نغمات، ابتهال و اذان در هفته قرآن و عترت اشاره کرد و یادآور شد در مرحله اول این جشنواره متسابقین آثار خود را در قالب CD (تا 15 آذرماه) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و بعد از ارزیابی داوران 5 نفر به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند.

مسؤول دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد مرحله دوم جشنواره که همزمان با هفته قرآن و عترت برگزار می‎شود متسابقین به صورت محفلی در مساجد مختلف شهر اجرا خواهند داشت که 70 درصد امتیاز را هیأت داوران و 30 درصد امتیاز را مردم به آنها می‎دهند.

جعفری جوایز این بخش از مسابقات را نیز 20 کمک هزینه عمره مفرده، 50 کمک هزینه عتبات عالیات به قید قرعه، 100 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و 400 هزینه یک میلیون ریالی برای نفرات برتر هر رشته اعلام کرد.

انتهای پیام/ت40

∎​