نمایشگاه نقاشی وخط هنرمند شهید انجم افروز در خورموج گشایش یافت۱۲۱۲ نظر

نمایشگاه نقاشی وخط هنرمند شهید انجم افروز در خورموج گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی وخط هنرمند شهید انجم افروز در خورموج گشایش یافت

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در این آیین گفت نجم افروز از جمله شهدایی است که در مکتب هنر رشد کرد ولی در مکتب عشق که جز نکو را نکشند به عرفان رسید و با شهادت نامش ماندگار شد.
حمید زارعی ادامه داد شهدای هنرمند بهترین الگو برای جامعه هنری هستند که با معرفت اندیشی هنرشان را معرفی کردند.
پدر شهید انجم افروز در این آیین گفت مصطفی از ابتدای جنگ تحمیلی با احساس مسئولیت و تکلیف شرعی همواره به منظور حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل تلاش وصف ناشدنی داشت.
حجت الاسلام محمد انجم افروز افزود ابتدا به خاطر کمی سن با اعزام ایشان موافقت نمی شد و در نهایت در اسفند ١٣٦٠ در حالی که دانش آموز اول دبیرستان بود نظر مسئولان را برای اعزام به جبهه جلب کرد و راهی جبهه های حق علیه باطل شد.
وی ادامه داد مصطفی در مدت سه سال و ٥ ماه طی شش مرحله در جبهه به عنوان تک تیرانداز، آرپی جی زن، فرمانده دسته، معاون فرمانده گروهان و فرماندهی گروهان حضور داشت.
انجم افروز اضافه کرد مصطفی در آخرین حضور خود در 1364/04/25 از طریق لشکر علی بن ابیطالب به منطقه عملیاتی چنگوله اعزام و در عملیات عاشورای ٢ به درجه رفیع شهادت نائل آمد اما پیکرش مفقود شد که پس از ١٥سال در سال ٧٩ پیکر مطهرش توسط گروه تفحص پیدا و در قم به خاک سپرده شد.
وی اظهار کرد مصطفی از دوران کودکی استعداد هنریش شکوفا شده بود و بویژه در عرصه نقاشی، خط و ادبیات پیشرفت قابل ملاحظه ای داشت.
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی اظهارکرد شهید مصطفی انجم افروز همگان او را به صفا، پاکی، خلوص، ایثار و معرفت می شناسند و از شهدای هنرمند شاخص کشور محسوب می شود.
محمد کاشفی افزود نمایشگاه آثار شهید انجم افروز نیز با هدف معرفی این شهید والامقام به جامعه و بویژه هنرمندان برپاشده است.
وی اضافه کرد این نمایشگاه به مدت یک هفته و تا هشتم آبان در نگارخانه فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج دائر است.
شهرخورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043 خبرنگار علی اشکو** انتشار دهنده خدانظر خواجه

∎​