شهریار عدل تشییع شد، اما دفن نشد/ محل دفن؛ شاید هرات افغانستان۱۲۱۲ نظر

شهریار عدل تشییع شد، اما دفن نشد/ محل دفن؛ شاید هرات افغانستان

شهریار عدل تشییع شد، اما دفن نشد/ محل دفن؛ شاید هرات افغانستان

خبرآنلاین؛ مراسم تشییع جنازه پروفسور شهریار عدل، باستان شناس مشهور ایرانی، صبح امروز روبروی موزه ملی در میدان امام خمینی برگزار شد، اما خانواده او می گویند به دلیل ناهماهنگی ها، مراسم تدفین امروز انجام نمی شود. 

همسر پروفسور عدل دراین باره به خبرآنلاین گفت هنوز محل دفن مشخص نیست. ابتدا قرار بود در بسطام، یکی از مناطقی که شهریار فعالیت کرده، خاکسپاری انجام شود، اما این اتفاق نیفتاد. بحث شهرری هم مطرح بود. چون شهریار در آنجا هم فعالیت های باستان شناسی انجام داده بود. اما شهرری هم امکان پذیر نشد. قرار شد در قطعه نام آوران بهشت زهرا قبری را به او اختصاص دهند، اما هنوز سازمان میراث فرهنگی هماهنگ نکرده است. 

همچنین کامران عدل، برادر شهریار عدل گفت که اگر ناهماهنگی ها ادامه داشته باشد و اجازه تدفین در یک مکان فرهنگی داده نشود، پیکر این باستان شناس در هرات افغانستان به خاک سپرده می شود. شهریار عدل در هرات هم فعالیت های باستان شناسی و پژوهشی داشته است. 

گفتنی است تا این لحظه هنوز تکلیف محل دفن شهریار عدل مشخص نیست و خانواده اش قصد دارند به طور امانت جنازه را در سردخانه بهشت زهرا بگذارند.

شهریار عدل، ایرانشناسِ شهیر و دانشمند متخصصِ تاریخ، باستانشناسی و تارخ هنر دوران اسلامیِ ایران، روز یکشنبه 31 خرداد درگذشت.

4747