باید ترجمه‌های روان و دقیق از صحیفه سجادیه منتشر شود لزوم توجه به مفاهیم و تفاسیر صحیفه سجادیه۱۲۱۲ نظر

باید ترجمه‌های روان و دقیق از صحیفه سجادیه منتشر شود لزوم توجه به مفاهیم و تفاسیر صحیفه سجادیه

باید ترجمه‌های روان و دقیق از صحیفه سجادیه منتشر شود لزوم توجه به مفاهیم و تفاسیر صحیفه سجادیه

تسنیم از قم، آیت‌الله ناصر‌ مکارم‌شیرازی عصر امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) با اشاره به اینکه این برنامه بسیار خوب است اظهار داشت بیشتر از اصل برنامه، تداوم 5 ساله آن ارزشمند است که از نظر وسعت محل برگزاری درحال‌توسعه و رو به جلو است  و این از امتیازات مهم این برنامه به شمار می‌آید.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بزرگداشت معصومین برای ما از چند جهت دارای افتخار است افزود آشنایی بیشتر با امام سجاد (ع) و آشنایی با صحیفه سجادیه بسیار حائز اهمیت است.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد صحیفه سجادیه بسیار مهم است بعد از تفسیر قرآن و قرائت نهج‌البلاغه به فکر تفسیر صحیفه سجادیه افتادیم، جلد اول منتشر شده جلد دوم در حال انتشار است، این مجموعه بیش از آنچه تصور می‌کردیم مورد استقبال قرار گرفت و در تلاشیم تا پایان این راه را ادامه دهیم.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه هر چه در صحیفه سجادیه پیش می‌رویم عظمت آن بیشتر احساس می‌شود خاطرنشان کرد صحیفه سجادیه، رساله حقوق، خطبه امام (ع) در شام و اشعار امام باید در این کنگره‌ها و به‌ویژه در کنگره ویژه امام سجاد (ع) نیز باید مرد توجه باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید بر ادعیه حضرت دقت شود ادامه داد علاوه بر حفظ صحیفه سجادیه روی مفاهیم و تفسیرهای آن نیز باید مورد توجه داشت که در این راستا لازم است ترجمه‌های خوب و روانی صورت  بگیرد از همین رو باید در کنگره‌ها روی این موضوع تاکید شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه باید بحث‌ها نو و جدید باشد و از مباحث تکراری پرهیز شود عنوان کرد در مقاله‌نویسی برای رسیدن به نتیجه خوب باید سرفصل‌ها تعیین  مشخص باشد تا مقاله خوبی در این زمینه تنظیم شود.

مرجع تقلید شیعیان با تمجید از برگزاری این کنگره افزود هرمزگان منطقه‌ای است که اهل سنت فراوانی در آن حضور دارند، وقتی دیگران هم از وجود این سرمایه عظیم با خبر می‌شوند لذت می‌برند از همین رو صحیفه سجادیه باید به خوبی معرفی شود.

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد صحیفه سجادیه ذخیره‌ای برای روز قیامت است و هر کس در معرفی آن گامی بردارد مایه برکت و نجات است و در دنیا هم برکات آن را انسان خواهد دید.

انتهای پیام/

∎​