قیمت انواع اجاق‌گاز + نکاتی برای خرید۱۲۱۲ نظر

قیمت انواع اجاق‌گاز + نکاتی برای خرید

قیمت انواع اجاق‌گاز + نکاتی برای خرید

انواع اجاق‌گاز که در بازار لوازم خانگی در مدل‌های مبله و توکار عرضه می‌شود، به طور متوسط رنج قیمتی حدود 500 هزار تا پنج میلیون تومان دارد.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا، امروزه با وجود اینکه وسایل متنوع پخت و پز مانند مایکروویو، کباب‌پز، بخارپز، آرام‌پز، سرخ‌کن و ... جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده‌اند اما اجاق گاز همچنان اهمیت ویژه‌ خود را در یک آشپزخانه دارد؛ به گونه ای که تقریبا آشپزخانه‌ای را نمی توان بدون اجاق گاز تصور کرد.

از آنجاکه این وسیله یکی از مهمترین و پرمصرف ترین اجزای آشپزخانه است، حتما در هنگام خرید باید دقت شود گازی که انتخاب می شود امکانات آن بر اساس نیاز افراد باشد.

به طور کلی انواع اجاق گاز به دو دسته اجاق گاز معمولی یا مبله و اجاق گاز توکار تقسیم می شود. اجاق گازهای مبله که از سالیان پیش تاکنون در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود به طور متوسط از حدود یک میلیون و 200 هزار تومان تا حدود پنج میلیون تومان بسته به امکانات،کارایی، نوع برند و سایر ویژگی‌ها در بازار عرضه می‌شوند.

همچنین اجاق‌گازهای توکار که در سال‌های اخیر مشتریان نسبتا زیادی هم پیدا کرده است، اجاق‌گازهای جمع و جوری هستند که روی کابینت آشپزخانه نصب می‌شوند و به طور میانگین از 500 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارند.

قیمت برخی اجاق‌گازهای مبله و توکار

به عنوان نمونه اجاق‌گاز مبله پنج شعله با رده انرژی A یک میلیون و 750 هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین اجاق‌گاز پنج شعله همراه با جوجه‌گردان، تایمر دیجیتالی و با رده انرژی A چهار میلیون و 200 هزار تومان، اجاق گاز مبله پنج شعله با دو موتور جوجه‌گردان همراه با فن، یک میلیون و 280 هزار تومان فروخته می شود.

اجاق گاز مبله پنج شعله با سیستم تمیزکن خودکار و رده انرژی A نیز سه میلیون و 190 هزار تومان قیمت دارد.

اجاق گاز چهار شعله با تایمر، فن دیجیتال و موتور جوجه گردان با رده انرژی A حدود یک میلیون و 300 هزار تومان عرضه می شود.

اجاق‌گاز توکار پنج شعله نیز با جنس صفحه استیل 740 هزار تومان قیمت دارد.

همچنین اجاق گاز توکار سه شعله با جنس صفحه شیشه و رده انرژی A حدود 525 هزار تومان است.

اجاق گاز توکار پنج شعله با رده انرژی A نیز 970 هزار تومان فروخته می‌شود.

اجاق گاز توکار پنج شعله با جنس صفحه شیشه و رده انرژی A به ور متوسط یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد.

نکانی برای خرید و نگهداری اجاق‌گاز

پیش از خرید اجاق‌گاز یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود، اندازه‌گیری فضایی است که قرار است گاز در آن قرار بگیرد.

معمولا اجاق‌گاز خیلی زودتر از سایر وسایل آشپزخانه کثیف می‌شود و تمیز کردن آن در برخی مواقع نیز سخت است لذا باید برای تمیز کردن آن از محلول‌های مخصوص برای این کار استفاده شود. همچنین قبل از انجام هرگونه تمیز کردن، لازم است در مرحله اول شیر اصلی گاز بسته شود.

از سوی دیگر می‌توان اجاق گازها را به لحاظ اندازه به دو دسته تقسیم کرد. اجاق هایی که طول کمتر اما ارتفاع بیشتری دارند و اجاق هایی که از نظر طول بزرگ‌ترند و ارتفاع‌شان کمتر است.

اجاق هایی که طول بیشتری دارند نسبت به گروه دیگر تعداد شعله بیشتر و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. انتخاب میان این دو نوع به فضای آشپزخانه، میزان استفاده از گاز و همچنین استفاده از قابلیت های دیگر مانند جوجه گردان و ... بستگی دارد.

همچنین انواع اجاق گازها بین یک تا شش شعله دارند که هرچه تعداد شعله های گاز بیشتر باشد، اندازه آن بزرگ‌تر خواهد بود و فضای بیشتری را اشغال می کند. سر شعله‌ها آن نیز معمولا در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک هستند که متناسب با اندازه ظروف آشپزی و حجم غذا، می‌توان به دلخواه از هریک استفاده کرد.

انتهای پیام