گروه معارف اسلامی همسان با گروه‌های دیگر آموزشی نیست رسالت‌ خطیر گروه معارف در دانشگاه‌ها۱۲۱۲ نظر

گروه معارف اسلامی همسان با گروه‌های دیگر آموزشی نیست رسالت‌ خطیر گروه معارف در دانشگاه‌ها

گروه معارف اسلامی همسان با گروه‌های دیگر آموزشی نیست رسالت‌ خطیر گروه معارف در دانشگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، کارگاه های آموزشی استادان گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های خوزستان با موضوع «تبیین گفتمان انقلاب اسلامی» امروز چهارشنبه 24 آذر در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آغاز شد.

در آغاز این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی، رئیس دفتر استانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت گروه‌ها و کلاس‌های معارف اسلامی و برنامه‌های آن برای ما طریق هستند نه موضوع؛ به این معنا که خداوند متعال به برکت انقلاب اسلامی فرصتی را پیش آورده است که معارف دین به طور رسمی و سازمان‌یافته در دانشگاه‌ها و جمع دانشجویان مطرح شوند.

گروه معارف اسلامی همسان با گروه‌های دیگر آموزشی نیست

وی اظهار کرد این قالب‌ها و چارچوب‌ها طریقیت دارند و باید ما را به این هدف متعالی برسانند. دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها نباید پای ما را در این کار ببندند و ما را از آن هدف عالی و مسئولیت خطیر بازدارند. ما گمان نمی‌کنیم گروه معارف اسلامی همسان با گروه‌های دیگر آموزشی باشد؛ نه به جهت خودبرتر بینی بلکه از این جهت که رسالت‌ آن‌ها خطیر و مأموریت آن‌ها خاص و برجسته است.

سلوک یک استاد معارف در شوق‌افزایی به دین تعیین‌کننده است

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی تصریح کرد اگر از این فرصت بی‌بدیل به درستی استفاده نشود می‌تواند عوارض سنگینی را برای حوزه دین ایجاد کند. تنها حوزه آموزشی که مستقیم به دین منتسب است دروس معارف اسلامی است. اینکه استاد در سلوک و رفتارش با دانشجو و نحوه ارائه درس چگونه عمل کند بسیار تعیین کننده است. بخشی از جوانان دانشجوی ما برای اولین بار در کلاس‌های معارف اسلامی ارتباط با روحانی را تجربه می‌کنند. از این رو سلوک یک استاد معارف در شوق‌افزایی به دین، میل به معنویت و گرایش به اخلاق تعیین‌کننده است.

رئیس دفتر استانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت ما اصلی‌ترین مخاطبان دستور «کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم» هستیم. این رسالت، رسالت حوزه دین است. الحمدالله این فرصت به برکت انقلاب اسلامی پیش آمده است و این دست جلسات برای این است که ما را به انجام تکالیف و وظایفمان نزدیک‌تر کند.

وی در پایان با بیان اینکه قدردان زحمات همه استادان در گروه‌های معارف اسلامی در دانشگاه‌های استان هستیم، با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) با این مضمون «اگر به واسطه غفلت ما اسلام سیلی بخورد تا صد سال از جای خود بلند نخواهد شد»، گفت این فرصت امروز در اختیار ماست تا چگونه از آن استفاده کنیم.