عملیات ساخت جاده مریوان ادامه دارد افتتاح جاده مریوان به سنندج تا ۲ سال آینده۱۲۱۲ نظر

عملیات ساخت جاده مریوان ادامه دارد افتتاح جاده مریوان به سنندج تا ۲ سال آینده

عملیات ساخت جاده مریوان ادامه دارد افتتاح جاده مریوان به سنندج تا ۲ سال آینده

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، منصور مرادی در گفت‌وگو با کردپرس افزود خوشبختانه پیمانکار جاده مریوان سنندج به تونل باغان، شروع به کار کرده و تونل باغان که طول آن ۱۸۸۵ متر است نزدیک به ۱۵۰۰ متر از آن باقی‌مانده است.

وی تصریح کرد بودجه در نظر گرفته شده اما بودجه پیش‌بینی شده برای جاده مریوان به سنندج در حد جزئی است و من آن را در کمیسیون بودجه پیگیری می‌کنم.

نماینده سروآباد ادامه داد بقیه قسمت‌های جاده هم در حال مناقصه است و با توجه به قول وزیر محترم راه و شهرسازی و مسئولین اجرایی استان تا دو سال آینده جاده مریوان به سنندج افتتاح می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تأکید کرد تسریع در انجام عملیات جاده مریوان نیازمند اختصاص به موقع بودجه و بودجه جهشی است و من سعی می‌کنم در این زمینه پیگیری‌های بیشتری انجام دهم .

مرادی در خصوص جاده سروآباد -کامیاران هم توضیح داد جاده سروآباد به کامیاران که قطعه چهار و پنج آن باقی‌مانده بود، بیشتر عملیات قطعه چهار آن انجام شده و بخش‌هایی از آن در حال آسفالت است و پیمانکار قطعه پنج مشخص شده و در هفته‌های آینده هم شروع به کار می‌کند.

∎​