انجام ماهانه 90 عمل قلب در بیمارستان فرشچیان همدان پیگیری ورود دستگاه آنژیوگرافی و سیتی‌آنژیوگرافی به بیمارستان فرشچیان۱۲۱۲ نظر

انجام ماهانه 90 عمل قلب در بیمارستان فرشچیان همدان پیگیری ورود دستگاه آنژیوگرافی و سیتی‌آنژیوگرافی به بیمارستان فرشچیان

انجام ماهانه 90 عمل قلب در بیمارستان فرشچیان همدان پیگیری ورود دستگاه آنژیوگرافی و سیتی‌آنژیوگرافی به بیمارستان فرشچیان

حسن جلالوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به افتتاح دستگاه پزشکی هسته‌ای در بیمارستان فرشچیان طی روز گذشته اظهار کرد روز گذشته دستگاه پزشکی هسته‌ای در این بیمارستان با یک میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این مراسم با حضور مسؤولان استانی برگزار شد گفت دیروز بخش سی.سی.یو بیمارستان قلب فرشچیان نیز افتتاح شد.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان با اشاره به پیگیری ورود دستگاه‌هایی نظیر آنژیوگرافی و سیتی آنژیوگرافی در این بیمارستان، خاطرنشان کرد از سال گذشته که بیمارستان قلب فرشچیان افتتاح شد، اگر دو دستگاه مورد نظر نیز وارد این بیمارستان شود دیگر مشکلی از لحاظ تجهیزات پیشرفته نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد یک دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان فعال است و اگر دستگاه دوم و نیز دستگاه سیتی آنژیوگرافی وارد شود نام بیمارستان به عنوان بیمارستان فوق تخصصی کامل خواهد شد.

جلالوند با بیان اینکه دستگاه سیتی آنژیوگرافی در غرب کشور وجود ندارد و پیگیر آن هستیم امسال آن را وارد استان کنیم، افزود برای ورود هر یک از دستگاه‌های مورد نظر باید مراحلی طی شود که فعلاً نمی‌توان دقیق گفت چه زمانی وارد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه انژیوگرافی در هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی در مرحله عقد قرارداد است و دستگاه سیتی آنژیوگرافی در حال تنظیم قرارداد با شرکت است، گفت این دستگاه‌ها خارجی است و ما در داخل با شرکت‌های نمایندگی قرارداد می‌بندیم.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان گفت دستگاه آنژیوگرافی 4.5 تا 5 میلیارد تومان و دستگاه سیتی آنژیوگرافی نیز 7.5 تا 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

این مسؤول افزود 80 درصد اعتبار دستگاه انژیوگرافی از طریق وزارت بهداشت تامین شده و 20 درصد آن نیز از طریق دانشگاه علوم پزشکی همدان تامین می‌شود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

جلالوند ادامه داد برای تامین اعتبار دستگاه سیتی آنژیوگرافی در حال رایزنی هستیم.

وی با اشاره به افتتاح بیمارستان فوق تخصص قلب فرشچیان از شهریور سال گذشته گفت ماهانه میانگین حدود 80 تا 90 عمل قلب در این بیمارستان انجام شده است.

انتهای پیام/89026/ق30

∎​