64 هزار دانش آموز « همیار مشاور » در مدارس۱۲۱۲ نظر

64 هزار دانش آموز « همیار مشاور » در مدارس

64 هزار دانش آموز « همیار مشاور » در مدارس

64 هزار دانش آموز « همیار مشاور » در مدارس64 هزار دانش آموز به عنوان « همیار مشاور » با مشاوران مدارس همکاری می کنند . 
صداوسیما ، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در آغاز آیین دومین همایش ملی همیاران مشاور در ساری  با اشاره به اینکه 64 هزار دانش آموز ، همیار 18 هزار مشاور در مدارس کشورند گفت همیاران مشاور ، دانش آموزانی با بیشترین مقبولیت نزد دیگر دانش آموزان ، ویژگی هایی چون ؛ حسن اطمینان ، همدلی ، مهربانی ، اصالت و رازداری دارند .
مسعود شکوهی نقش همیاران مشاور را در پیشگیری از بحران ها و آسیب های اجتماعی موثر برشمرد و افزود  دانش آموزان  همیار مشاور به مشاوران مدارس کمک می کنند تا مسائل و مشکلات مدرسه  بهتر و زودتر شناسایی و حل شود و به آسیب تبدیل نشود .
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این همایش هدف از این رویداد را استعدادیابی ، آموزش مهارت های زندگی ، اجرای برنامه های تفریحی ، مسابقات ورزشی و فرهنگی برای ایجاد جامعه ای پرنشاط عنوان کرد و گفت همایش ملی « همیار مشاور » در نظر دارد با استفاده از ظرفیت های موجود در چارچوب تعالیم نوع دوستی دینی و مبتنی بر مبانی علمی و روان شناسی ، برای ارتقاء سطح سلامت اجتماعی و روانی دانش آموزان گام بردارد.
علی قاسمی شمار مشاوران مدارس مازندران را  850  نفر اعلام کرد و گفت این تعداد با  همکاری دانش آموزان همیار مشاور در ایجاد محیطی سرشار از نشاط و شادمانی تلاش می کنند.
همایش ملی همیاران مشاور با حضور 320 دانش آموز دختر و 70 مربی دو روز در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری ادامه دارد و سپس همایش همیاران مشاور پسر دو روز برگزار خواهد شد. 
∎​