ساده‌لوحی و دهن‌بینی آیت‌الله منتظری او را ضایع کرد افراد جبهه ملی و نهضت آزادی به خانه منتظری رفت و آمد داشتند۱۲۱۲ نظر

ساده‌لوحی و دهن‌بینی آیت‌الله منتظری او را ضایع کرد افراد جبهه ملی و نهضت آزادی به خانه منتظری رفت و آمد داشتند

ساده‌لوحی و دهن‌بینی آیت‌الله منتظری او را ضایع کرد افراد جبهه ملی و نهضت آزادی به خانه منتظری رفت و آمد داشتند

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،حجت الاسلام جعفر شجونی، از وعاظ و عضو جامعه روحانیت مبارز تهران، به صراحت لهجه معروف است. او معتقد است ما در عمل فهمیده‌ایم آنچه امام (ره) درباره اشخاص استنباط می‎کرده، همان درست بوده است. درباره ماجرای انتشار نوار صوتی منتشر شده از آیت الله منتظری با او گفت‌وگو کردیم.

اخیرا فایل صوتی از آیت‌الله منتظری منتشر شده که نشان‌دهنده مخالفت وی با اعدام‎‎ منافقین در سال 67 است، به اعتقاد شما چرا این فایل صوتی این روز‎ها منتشر شده است؟

رسانه‎ها و رادیو‎‎های بیگانه گاهی کم می‌آورند و نبش قبر می‎کنند و گاهی با مناسبت و گاهی بی‎مناسبت به بیان برخی مسائل که تاریخ آن گذشته است، می‎پردازند. در مجموع ما در عمل فهمیدیم که آنچه امام (ره) درباره اشخاص استنباط می‎کرده، همان درست بوده است. ساده‌لوحی و دهن بینی آیت‌الله منتظری او را ضایع کرد.


شما در آن زمان ارتباطی با آیت‌الله منتظری یا خانواده ایشان داشتید؟

من خیلی با محمد، پسر آیت‌الله منتظری رفیق بودم. او از من سهم امام (ره) را می‎گرفت و به او کمک مالی می‎کردم، به من می‎گفت از تو پول می‎گیرم اما از بابام نمی‎گیرم. آیت‌الله منتظری مصلحت نبود قائم مقام امام خمینی (ره) باشند.

انسان‎های خوب وقتی می‎میرند به بهشت می‎روند اما آیا مملکت را باید دست آن‎ها داد؟ نه این‎طور نیست. آن دوره‎ای که در مجلس، چهار سال نماینده مردم کرج بودم، استنباط من از بیت آیت‌الله منتظری این بود که جبهه ملی و نهضت آزادی نفس‎اش به هر کسی بخورد او را ضایع می‎کند و افراد جبهه ملی و نهضت آزادی به خانه ایشان رفت و آمد داشتند و با بچه‎‎های ایشان رفت و آمد می‎کردند.


آیت‌الله منتظری یعنی تحلیل‎‎های خود را از جبهه ملی می‎گرفتند؟

خود آیت‌الله منتظری یک روزی به من گفت که این‎ها کار‎های نامعقولی می‎کنند که منظورش حکومت و مملکت بود، می‎گفت من دعا می‎کنم اما زن من نفرین می‎کند و ایشان در مورد برادر داماد‎ش که سیدمهدی هاشمی نام داشت به من گفت یکبار محاکمه شده است و دوباره محاکمه کردنش درست نیست.
به او گفتم حاج آقا وقتی این محاکمه شد هنوز جنایاتش برملا نشده بود، الان معلوم شده شمس آبادی را او کشته است، آقای حشمتی و پسرانش را مهدی هاشمی کشته و رفته در جایی دفن کرده است و باید به این‎ها رسیدگی شود، اصرار داشت که یکبار برادر دامادش محاکمه شده و چرا او را می‎خواهند دوباره محاکمه کنند و مخالف بود.
سادگی و وابستگی آیت‌الله منتظری به برادر دامادش متاسفانه نه برای او شکون داشت و نه برای نظام خوب بود.


چرا این روز‎ها بیت آیت‌الله منتظری، فایل صوتی را منتشر کردند تا رسانه‎‎های بیگانه با آن، علیه جمهوری اسلامی مانور دهند؟
دشمن، بی‎وقت و با وقت، کم که می‎آورد، دوباره نبش قبر می‌کند و مسائل را زنده می‎کند. ما نباید اعتنا کنیم. جمهوری اسلامی خیلی با عظمت و بسیار انسانی پیش می‎رود و محبوبیتش هم در دنیا زیاد است. در لبنان دیدم عکس امام (ره) و عکس مقام معظم رهبری، عکس چمران و امام موسی صدر فراوان است. در یمن تظاهرات می‎کنند اما می‌بینیم عکس امام (ره) و مقام معظم رهبری زیاد است، خاورمیانه را می‎خواستند آمریکایی کنند اما بحمدالله ایرانی شد و این به دلیل درایت و هوشمندی امام (ره) و مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی است که خداوند از هر آسیبی محفوظ بدارد این کشور را.
رسانه‎‎های بیگانه براساس فایل صوتی آیت‌الله منتظری این‎طور القا می‎کنند که در دو سال آخر عمر مبارک حضرت امام خمینی (ره) حاج احمد آقا نامه‎ها را می‎نوشتند و امام (ره) تصمیم نمی‎گرفتند.
این مطالب و مسائل تمام دروغ است، امام (ره) تا آخر عمر هوشیار و هوشمند و حکیم بود. عده‌ای خیال می‎کردند که همین‌طور باشد. وقتی امام (ره) این موضوع را شنید، سخنرانی کرد و در وصیت‎نامه هم آمده است که اعلامیه و موضع‎گیری و نوشته‎‎های من از خودم بوده و از کسی دیگر نیست تا فردا کسی سوء‎استفاده نکند.
ما از نزدیک، سادگی آیت‌الله منتظری را دیدیم و شخصا در اتاقش با او نشستم و صحبت کردم درباره منافقینی که بعد از مرصاد باز هم ایستادگی می‌کردند. چندین بار به اوین رفتم و برای آن‎ها سخنرانی کردم ولی بعد از مرصاد ایستادگی کردند و مسائل تفهیم شده بود. نمی‎توانستیم بگذاریم به‎جامعه بیایند و بلوا راه بیندازند، امام (ره) این دستور اسلامی را اجرا کرد، منتها آیت‌الله منتظری می‎گفت ببینید آقای لاجوردی در زندان چه‎کار می‎کند، گفتم لاجوردی از سوی خودش کاری نمی‎تواند انجام دهد.

منبع پنجره

انتهای پیام/

∎​