انجیر گلوگاه؛ بی‌نظیر در حلاوت جشنواره‌ انجیر کام تولیدکنندگان را شیرین می‌کند؟۱۲۱۲ نظر

انجیر گلوگاه؛ بی‌نظیر در حلاوت جشنواره‌ انجیر کام تولیدکنندگان را شیرین می‌کند؟

انجیر گلوگاه؛ بی‌نظیر در حلاوت جشنواره‌ انجیر کام تولیدکنندگان را شیرین می‌کند؟

فارس از شهرستان ساری، انجیر از جمله میوه‌هایی است که در قرآن به آن قسم یاد شده است که این را می‌توان به‌عنوان اهمیت، تقدس و فواید بی‌شمار آن ملاک قرار داد.

کشت این محصول بیشتر در شرقی‌ترین منطقه استان مازندران یعنی گلوگاه مورد کشت قرار می‌گیرد و اگر از این مسیر به دامغان و سمنان رفته باشید درختان انجیری که در حاشیه جاده کاشته شده است توجه شما را به خود جلب می‌کند.

در سال‌های دور شخصی به‌نام کلبادی‌نژاد که از وی به‌عنوان پدر انجیر گلوگاه یاد می‌شود اقدام به کاشت این درختان در حاشیه جاده دسترسی به دامغان کرد و با دوچرخه شروع به آبیاری و مراقبت از این درختان کرد، تا الان که به باردهی و رشد مطلوب رسیده است، همه از میوه، سایه و فواید بی‌شمار آن بهره‌مند هستند.

شرایط اقلیمی مساعد و مناسب گلوگاه، انجیر این منطقه را به مرغوبترین انجیر ایران مبدل کرده است و طعم، مزه، رنگ و بوی خاص انجیر آن هر کسی را مدهوش و شیفته خود می‌کند.

کارشناس ارشد کشاورزی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس اظهار کرد انجیر گلوگاه از شیرینی و حلاوت خاصی برخوردار است که به جرأت می‌توان گفت هیچ انجیری در هیچ جای ایران از لحاظ خوشمزگی و شیرینی مانند آن نیست.

مهدی خلیلی افزود انجیر هم‌اکنون به‌عنوان نماد شهرستان گلوگاه مطرح است و همه ساله در مردادماه که به ماه پختن انجیر مرسوم است جشنواره انجیر گلوگاه برگزار می‌شود و با برپایی غرفه‌هایی، محصولات و فراورده‌های جانبی آن به گردشگران و مسافران عرضه می‌شود.

وی ادامه داد از مهمترین خواص درمانی انجیر می‌توان به کنترل فشار خون، کاهش وزن، کاهش انسولین و جلوگیری از انواع سرطان اشاره کرد.

خلیلی بیان کرد این میوه مقوی و شیرین سرشار از فیبر، کلسیم، منیزیم و انواع ویتامین‌های A،B و C است که منبع خوبی از پتاسیم و برای کنترل فشار خون مناسب است و در مقابل مصرف بی‌رویه نمک که حاوی سدیم است می‌تواند جایگاه خوبی در سبد غذایی خانوار داشته باشد.

این کارشناس ارشد زراعت خاطرنشان کرد با توجه به وجود انواع فیبر‌های غذایی در انجیر، مصرف این میوه می‌تواند در جلوگیری از افزایش وزن با تأخیر در ایجاد گرسنگی نقش داشته باشد و اگر در برنامه غذایی روزانه قرار گیرد منجر به کاهش وزن خواهد شد.

وی یادآور شد برگ این درخت خاصیت آنتی دیابتی دارد و می‌تواند مقدار انسولین بدن را کاهش دهد و جایگزین تزریق انسولین باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این‌باره در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد میوه انجیر از نظر گیاه‌‌شناسی، میوه مرکب محسوب می‌شود و مجموعه‌ای از میوه‌های کوچک خشک است که در داخل یک نهنج آبدار گوشتی قرار گرفته است.

عزیزالله شهیدی‌فر افزود درخت انجیر از گیاهان خزان‌کننده نیمه گرمسیری است که زمستان‌های ملایم همراه با بارش‌های پراکنده و تابستان‌های گرم را ترجیح می‌دهد به‌ طوری‌که درجه حرارت‌های پایین در زمستان، بیشتر از گرمای بالای تابستان کشت انجیر را محدود می‌کند.

وی با بیان اینکه انجیر دارای هزار گونه شامل درختچه‌های کوچک تا درختان با ارتفاع 5 متر است، ادامه داد مقاومت در مقابل عوامل نامساعد محیطی از جمله شوری و خشکی خاک سبب شده که این درخت با طیف وسیعی از شرایط آب‌و‌هوایی و خاکی سازگار باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد درخت انجیر تا 300 سال و تا ارتفاع 15 متر می‌تواند رشد کند و از قدیمی‌ترین درختان میوه به‌شمار می‌رود و مقاومت به کم‌آبی سبب گسترش کشت انجیر در شرایط دیم است.

شهیدی‌فر با بیان اینکه میزان تولید انجیر در جهان بیش از یک میلیون تن بوده و کشور ترکیه با تولید 255 هزار تن بزرگترین کشور تولید‌کننده انجیر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد ایران با تولید حدود 80 هزار تن رتبه چهارم را در تولید انجیر دنیا داراست.

وی با اشاره به اینکه در ایران 80 درصد انجیر به‌صورت دیم کشت می‌شود، بیان کرد سطح زیر‌کشت انجیر کشور حدود 45 هزار هکتار است که استان فارس با 35 هزار هکتار رتبه اول و مازندران با 250 هکتار رتبه ششم را از لحاظ سطح زیر‌کشت به خود اختصاص داده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد در مازندران یک‌هزار و 800 تن انجیر تولید می‌شود که شهرستان گلوگاه با سطح زیرکشت 105 هکتار 800 تن محصول تولید می‌کند که رتبه اول را در استان داراست.

شهیدی‌فر اظهار کرد ارقام غالب انجیر در استان زود‌رس و میان‌رس است که ارقام زود‌رس در تیرماه و ارقام میان‌رس در مردادماه قابل برداشت است.

وی خاطرنشان کرد انجیر میوه‌ای پرانرژی است که به‌صورت خشک، خیس کرده، کمپوت، مربا، شربت، شکلات، کلوچه و بیسکویت مصرف می‌شود و دارای مقادیر زیادی هیدرات کربن، سدیم، کلسیم و پتاسیم است.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه هر ساله شاهد برگزاری جشنواره انجیر در مهد تولید انجیر استان هستیم، سوال اینجاست که چرا مسوُولان بخش کشاورزی اقدامی برای ایجاد نهالستان‌های انجیر در استان نکردند تا با این‌ اقدام تولید این محصول رونق گیرد و اینکه برگزاری جشنواره انجیر در دو سال گذشته چه منافعی برای تولیدکنندگان آن به ارمغان آورده است؟

لازم است در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به جای پرداختن به برگزاری جشنواره‌هایی که خالی از هرگونه سودآوری و منفعت برای بخش کشاورزی و گردشگری گلوگاه است، هزینه‌های برگزاری آن صرف ایجاد فرصت‌های شغلی و تامین و توزیع نهال برای ایجاد باغ‌‌های انجیر در این منطقه شود.

جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران، گلوگاه، امسال برای سومین سال متوالی، 21 تا 23 مرداد در گلوگاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/86035/غ30

∎​