نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد۱۲۱۲ نظر

نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی فنلاندی هم‌زمان در دادگاه شرق تگزاس، دادگاه منطقه‌ای دوسلدورف و دادگاه منهایم و مونیخ در آلمان از اپل به اتهام نقض 32 ثبت اختراع در بخش دیسپلی، رابط کاربری/UI، نرم‌افزار، آنتن، تراشه‌ها و فناوری کدینگ ویدئویی شکایت رسمی خود را تقدیم مقامات قضایی کرد.

نوکیا جزییات بیشتری از این شکایت منتشر نکرده است اما اعلام کرده که در سال 2011 با اپل بر سر برخی ثبت اختراعات خود و لایسنس ها به توافق رسیده است اما اپل ثبت اختراعات دیگری را از نوکیا استفاده کرده و در قبال آنها پرداختی انجام نداده است.

«ایکا راهناستو» مدیر بخش ابداعات و نوآوری نوکیا دراین‌باره فقط به ذکر این نکته بسنده کرد که نوکیا سال‌هاست بسیاری از نوآوری های دنیای موبایل را برای خود ثبت کرده و سایر کمپانی‌ها ازجمله اپل آنها را نقض کرده‌اند و بعد از سال‌ها مذاکره تصمیم گرفتیم که این شکایت انجام شود تا حقمان گرفته شود.

نوکیا همچنین قصد شکایت از اپل در سایر کشورها را نیز در سر می‌پروراند.

از سوی دیگر،اپل هم روز سه شنبه از دو کمپانی Acacia و Conversant شکایت کرد. این دو کمپانی در کار ثبت اختراعات و نوآوری‌ها و مالکیت معنوی بوده و اپل معتقد است که این دو سعی دارند آنها را بازور و با بهانه سرکیسه کنند.

«جان روزنستاک» سخنگوی اپل می‌گوید ما همیشه سعی کرده‌ایم عادلانه حق ثبت اختراعات را بپردازیم اما نوکیا به حق خود قانع نبوده و از راه‌های غیرمنصفانه سعی کرده است از ما اخاذی کند که ما نیز زیر بار نرفته‌ایم.

شکایت اپل از این دو کمپانی تنها یک روز پس از گماشته شدن «بوریس تکسلر» به سمت مدیر اجرایی Conversant انجام می‌شود. بوریس تکسلر به‌عنوان مدیر لایسنس و ثبت اختراعات اپل از 2009 تا 2013 در این کمپانی کار می‌کرده است و نصف وظایف او به دعوا با سامسونگ نیز ختم شد.

Acacia در نیوپورت بیچ کالیفرنیا مستقر است و یکی از شعبه های آن در تگزاس امسال در سپتامبر توانست 22 میلیون دلار از اپل در یک دادگاه مستقل به‌عنوان جریمه نقض ثبت اختراع بگیرد.

همین‌طور کمپانی Conversant اعلام کرد بابت نقض ثبت اختراع در دو گوشی هوشمند از اپل 7.3 میلیون دلار دریافت کرده است و حالا مدیران جدید نوکیا با تکیه‌بر این دو کمپانی قصد دارند تا می‌توانند اپل را تیغ بزنند و به همین خاطر اپل زیر بار نمی‌رود.

نوکیا با مدیریت مایکروسافت به مدت 10 سال لایسنس و حق تولید گوشی هوشمند را به HMD فنلاند داده است و فنلاندی ها اکنون دوباره سوار بر نوکیا شده اند.

 

5656

∎​