چاه‌های غیرمجاز موجب خشک شدن چاه‌های مجاز شمیرانات شده است۱۲۱۲ نظر

چاه‌های غیرمجاز موجب خشک شدن چاه‌های مجاز شمیرانات شده است

چاه‌های غیرمجاز موجب خشک شدن چاه‌های مجاز شمیرانات شده است

فرماندار شمیرانات تاکید کرد حفر چاه های غیر مجاز و برداشت بی رویه از آنها باعث خشک شدن چاه های مجاز و ایجاد زیان و خسارت به سفره آب زیر زمینی سطح شهرستان شده است.

عزت الله خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حاشیه رودخانه جاجرود گفت با احداث پارک ساحلی در حاشیه رودخانه جاجرود علاوه بر زیبا سازی منطقه، از رسوب و ورود آلاینده ها به داخل رودخانه جلوگیری شده و نیز می توان از آن به عنوان تفرجگاهی مناسب برای مردم و گردشگران بهره برد.

وی افزود در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان شمیرانات با اشاره به این مطلب که حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه از آنها باعث خشک شدن چاه های مجاز و ایجاد زیان و خسارت به سفره آب زیرزمینی شده است، مقرر شد با اصلاح شیوه آبیاری باغات تا حد زیادی از حفر چاه‌های غیرمجاز جلوگیری کرد و از اداره جهاد کشاورزی خواسته شد تا مطابق بررسی های کارشناسی در این زمینه پیشنهادات اجرائی را در جلسه آینده ارائه دهد.

خانمحمدی در خصوص بهسازی حریم رودخانه منتهی به سد لتیان و احداث پارک ساحلی در حاشیه رودخانه جاجرود اظهار کرد این کار علاوه بر این که باعث زیبا سازی منطقه می‌شود، از رسوب و ورود آلاینده ها به داخل رودخانه جلوگیری کرده و همچنین می توان از آن به عنوان تفرجگاهی مناسب برای مردم و گردشگران بهره برد.

وی با بیان اینکه اقتصاد و معیشت مردم دو بخش لواسانات و رودبار قصران بر محور باغداری و کشاورزی است، ترویج آبیاری قطره ای را در بین کشاورزان ضروری دانست و بر ارائه طرح جامع آبیاری قطره ای در باغات هر دو بخش تاکید کرد و خواستار تهیه طرح کارشناسی شده برای ارایه به مقامات بالادستی به ویژه سفر آتی رییس جمهور شد.

فرماندار شمیرانات به لحاظ اهمیت فوق العاده صرفه جویی در مصرف آب و مدیریت مصرف در آب شرب و کشاورزی، پیگیری تصمیمات جلسه حفاظت از منابع آب را ضروری دانست.

انتهای پیام