ایمنی مادر و شیرخوار با تغذیه از شیر مادر تغذیه انحصاری 60 درصد از نوزادان گلستانی با شیر مادر۱۲۱۲ نظر

ایمنی مادر و شیرخوار با تغذیه از شیر مادر تغذیه انحصاری 60 درصد از نوزادان گلستانی با شیر مادر

ایمنی مادر و شیرخوار با تغذیه از شیر مادر تغذیه انحصاری 60 درصد از نوزادان گلستانی با شیر مادر

فارس از گرگان، بدون تردید تغذیه نوزاد در سال‎های ابتدایی بسیار بااهمیت تلقی می‎شود چرا که تا مقدار زیادی سلامت نوزاد در آینده را تضمین خواهد کرد. این اهمیت تا به آنجاست که 10 تا 16 مردادماه برابر با اول تا هفتم آگوست میلادی هفته جهانی تغذیه با شیر مادر نام گرفته شده است در واقع هدف از این نامگذاری تشویق مادران به تغذیه فرزندان خود با شیر طبیعی این موهبت الهی است از سویی دیگر در دین مبین اسلام به شیر دادن طبیعی مادر به فرزند تا سن دو سالگی تأکید شده است.

به گفته متخصصان حوزه سلامت، شیر مادر در 6 ماه اول به تنهایی برای شیرخوار کافی است و بعد از 6 ماه اول نوزاد نیمی از انرژی لازم را از شیرمادر و نیمی دیگر را از تغذیه تکمیلی تأمین می‎کند.

 تمامی این موارد بیانگر آن است که شیردهی نه تنها برای نوزاد بلکه برای مادر نیز سودمند است و از ابتلا به بسیاری از بیماری‎ها در آینده جلوگیری خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر با مزایای شیر مادر به سراغ یک ماما گلستانی و شاغل در مرکز بهداشت رفتیم.

مرضیه ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از گرگان با تأکید بر این نکته که شیر مادر تمام نیازهای تغذیه‎ای نوزاد را در ماه‌های اول تأمین می‎کند اظهار کرد آغوز به علت پیشساز ویتامین «آ» باعث کاهش عفونت‌ها می‎شود و عمل دفع را در نوزاد تحریک کرده و به خروج موادی که سبب زردی نوزاد می‌شود نیز کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سلوهای زنده و عوامل حفاظتی و پادتن‎های موجود در شیر مادر می‎تواند باکتری‎ها، ویروس‎ها و انگل‎ها را از بین ببرد افزود این عوامل در نتیجه موجب کاهش عفونت گوش، گوارشی و تنفسی می‎شود و اگر شیرخواری مبتلا به  این بیماری‎ها شود شدت و احتمال مرگ ومیر کاهش می‎یابد در واقع شیرمادر به علت داشتن اسیدهای چرب بلند زنجیره غیراشباع مانند «امگا 3» در تکامل سیستم عصبی بینایی، افزایش بهره هوشی شیرخواران و مهارت‌های تکاملی موثر است و حتی در سنین بزرگسالی این اثرات مشاهده می‎شود.

وی ادامه داد در نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‎شوند میزان ابتلا به آلرژی از قبیل آسم و اگزما کمتر می‎شود از طرفی به علت متابولیسم بهتر کلسترول، مشکل افزایش کلسترول و احتمال بیماری‎های قلبی عروقی و افزایش فشارخون وچاقی در بزرگسالی نیزکمتر است.

تغذیه با شیر مادر و کاهش احتمال انواع بیماری‎ها در بانوان

در حالی که فواید بی‌شمار شیر مادر در حوزه سلامت به اثبات رسیده است اما هنوز مادرانی هستند که بر اساس تصورات اشتباه از شیر دادن به نوزاد خودداردی و نوزاد را با شیر خشک تغذیه می‎کنند.

این کارشناس مامایی در گلستان در این رابطه گفت متأسفانه تصورات غلط همچون ناکافی بودن شیرمادر، سزارین، اشتغال مادر موجب شده در ماه‌های اول پس از تولد شیرخوار، شاهد تغذیه نوزاد با شیر خشک باشیم در صورتی که تحقیقات علمی ثابت کرده است تغذیه با شیر مادر احتمال انواع بیماری‎ها در بانوان را کاهش می‎دهد و در این مادران احتمال ابتلا به سرطان پستان، تخمدان، سرطان دهانه رحم، پوکی استخوان و چاقی کمتر دیده می‎شود.

ابراهیمی مهم‎ترین امر در جهت تشویق مادر به استفاده از تغذیه نوزاد با شیر طبیعی را حمایت از او عنوان کرد و گفت زن و شوهری که در آینده دارای فرزندی خواهند شد خود باید در صدد باشند که نسبت به تغذیه نوزاد اطلاعات و آگاهی‌های لازم را به دست آورند تا کودکشان دچار مشکلات تغذیه نشود در واقع خانمی که برای اولین مرتبه حامله شده است گرچه خود شنیده است که بهترین ماده غذایی برای نوزادش شیر خود اوست ولی معمولا با شوهر خود مشورت می‎کند در اینجا شوهر باید او را تشویق کند که نوزاد را فقط با شیر خود تغذیه کند و زمانی که مادر تصمیم گرفت که کودکش را خود تغذیه کند او را باید مطمئن ساخت که قدرت شیر دادن دارد و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

بالا بودن شاخص تغذیه انحصاری با شیرمادر در گلستان

وی در رابطه با اقداماتی که از سوی مراکز بهداشت برای ترویج تغدیه با شیر مادر انجام شده است گفت نقش مراکز بهداشت به عنوان مرکزی که قبل از بارداری تا زمان شیرخوارگی به مادر خدماتی ارائه می‎دهد و پیوسته با مادر در ارتباط است بسیار مهم تلقی می‎شود در همین راستا در مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت استان همزمان با آموزش مراقبت‌های کودک نحوه شیردهی نیز آموزش داده می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه مشکلی شناسایی و مشاوره لازم با مادر انجام می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه اکنون شاخص مهم در ترویج تغذیه با شیر مادر، تغذیه انحصاری تا 6 ماهگی است، گفت کودک شیرخوار سالم تا پایان 6 ماهگی باید فقط با شیر مادر تغذیه شود و نیاز به هیچگونه ماده غذایی یا انواع نوشیدنی‌های دیگر از جمله آب یا شیر خشک و غذای مایع ندارد طبق آخرین بررسی‌های انجام شده در کشور این شاخص در کشور 53 درصد بوده و در استان گلستان 60 درصد گزارش شده است که نشان می‌دهد 60 درصد از شیرخواران کمتر از 6 ماهه استان به صورت انحصاری از شیر مادر تغذیه می‌کنند.

وی در پایان گفت البته به طور کلی تغذیه کودکان از شیر مادر در استان حدود 80 درصد است که با توجه به شاخص تغذیه انحصاری با شیر مادر در استان علی‌رغم بالاتر بودن آن نسبت به میانگین کشوری نیاز آموزش به مادران و مداخله مؤثر در این مهم به خوبی احساس می‌شود.

انتهای پیام/83008/چ30

∎​