گوگل حالا آدرس‌های HTTP را به HTTPS تبدیل می‌کند۱۲۱۲ نظر

گوگل حالا آدرس‌های HTTP را به HTTPS تبدیل می‌کند

گوگل حالا آدرس‌های HTTP را به HTTPS تبدیل می‌کند

گوگل بزرگترین موتور جستجوی دنیا حالا رمزگذاری HSTS را در دامنه خود فعال کرده تا کاربران امنیت بیشتری در هنگام استفاده از سرویس‌های آن داشته باشند.

گوگل حالا آدرس‌های HTTP را به HTTPS تبدیل می‌کند

HSTS مخفف HTTP Strict Transport Security است. با وجود این‌که در حال حاضر اکثر اطلاعات تبادل شده با گوگل به‌صورت رمزگذاری شده هستند اما گوگل با استفاده از HSTS پا را در بخش امنیت یک قدم بالاتر نهاده و با تبدیل آدرس‌های احتمالاً ناامن HTTP به HTTPS امنیت کاربر را افزایش خواهد داد. همان‌طور که می‌دانید توصیه می‌شود هنگام وارد شدن به یک سایت و نوشتن پسورد و یا پرداخت‌های اینترنتی حتماً از وب‌سایت‌های با پروتکل HTTPS استفاده کنید؛ چرا که اطلاعات به این ترتیب بین مبدأ و مقصد قابل خواندن نبوده و تنها مقصد مورد نظرتان می‌تواند آن‌ها را رمزگشایی کند. با وجود این‌که پیش از این افزونه‌هایی مثل HTTPS Everywhere برای همین منظور عرضه شده بودند مسلّماً این کار گوگل برای کاربران مبتدی‌تر کاربردی خواهد بود.

گوگل در حال حاضر HSTS را برای دامنه اصلی خود فعال کرده است و می‌کوشد تا این فناوری را برای سایر سرویس‌های خود مثل جیمیل و یوتیوب نیز فعال کند. یکبار دیگر تأکید می‌کنیم در هنگام انجام پرداخت‌ها پس از مطمئن شدن از درگاه پرداخت حتماً به پروتکل HTTPS دقت کنید.

منبع فارنت

∎​