4 هزار بی سواد و کم سواد تحت پوشش سواد آموزی۱۲۱۲ نظر

4 هزار بی سواد و کم سواد تحت پوشش سواد آموزی

4 هزار بی سواد و کم سواد تحت پوشش سواد آموزی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  گفت ‌ دین اسلام تاکید ویژه‌ای بر سوادآموزی دارد و وجود حتی یک بی‌سواد زیبنده جامعه اسلامی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه آموزه های دینی ما عاملی برای ایجاد شوق و انگیزه برای اموختن است گفت برای گسترش سوادآموزی علاوه بر تلاش مسئولان و دستگاه‌های متولی، مردم نیز باید عزم عمومی در این زمینه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تأکید بر اینکه هزینه کرد در امور تربیتی سرمایه‌گذاری برای جامعه است گفت باید به دانش‌آموزان به چشم سرمایه‌های کشور نگاه کرد چرا که اینها آینده‌سازان جامعه هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان هم در این دیدار با اشاره به اینکه 98 درصد جمعیت استان باسواد هستند گفت ازبین مناطق 14 گانه آموزش وپرورش استان زنجان نواحی یک و دو زنجان و شهرستانهای ابهر و خرمدره با 99 درصد میزان باسوادی در رتبه نخست استان زنجان قراردارند .

احمدنیا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش زنجان هم با اعلام اینکه حدود 14 هزاربی سواد در استان وجود دارد گفت پیش بینی می شوداز این تعداد 4 هزار بی سواد و کم سواد تا پایان سال تحت پوشش سواد آموزی قرار گیرند.

علاوه بر آموزش های سوادآموزی ، امسال چهار مرکز یادگیری محلی نیز برای آموزش حقوق شهروندی، مهارت اجتماعی و زندگی برای سواداموزان درسطح استان زنجان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ ا

∎​