سیاست‌های ترامپ، عامل کاهش رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷۱۲۱۲ نظر

سیاست‌های ترامپ، عامل کاهش رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷

سیاست‌های ترامپ، عامل کاهش رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از پایگاه خبری «ورلد بانک»، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود، پیش بینی‌ قبلی در مورد رشد اقتصاد جهانی را کاهش داد و علت آن را اعمال سیاست های محتاطانه در حوزه تجارت از سوی دونالد ترامپ اعلام کرد.  

بانک جهانی در گزارش جدید چشم انداز اقتصاد جهانی خود، رشد اقتصاد جهانی در سال 2017 میلادی را به 2.7 درصد کاهش داد؛ این در حالی است که بانک جهانی پیش از این، رشد اقتصاد جهان در سال 2017 را  2.8 درصد پیش بینی کرده بود.

بانک جهانی در گزارش تازه خود،  رشد اقتصادی را برای سال های 2018 و 2019 میلادی 2.9 درصد برآورد کرد. 

در گزارش بانک جهانی آمده به دلیل نقش تاثیرگذار آمریکا در اقتصاد جهانی، تغییر سیاست های این کشور می تواند  اثراتی را در سطح جهانی به همراه داشته باشد. 

براساس این گزارش، اعمال سیاست های مالی انبساطی آمریکا می تواند منجر به رشد بیشتر اقتصادی این کشور و نیز سرایت آن به خارج از مرزهای ایالات متحده در کوتاه مدت شود؛ اما تغییرات در تجارت و نیز سیاست خارجی آمریکا می تواند باعث از بین رفتن منافع اقتصادی این کشور شود. 

همچنین بانک جهانی، پیش بینی رشد اقتصادی برای 19 کشور اروپایی را در سال 2017 میلادی به 1.5 درصد کاهش داد و این رقم را برای سال 2018 میلادی 1.4 درصد اعلام کرد. 

مهر، بانک جهانی اعلام کرد بلاتکلیفی در مورد فرآیند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند بر روی رشد اقتصادی بریتانیا در سال 2017 و 2018 میلادی تاثیر منفی داشته باشد.

در گزارش بانک جهانی، پیش بینی رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و نیز بازارهای نوظهور برای سال جاری میلادی به 4.2 درصد افزایش پیدا کرد و رشد اقتصادی چین در سال های 2017 و 2018 میلادی به ترتیب 6.5 درصد و 6.3 درصد برآورد شده است. 

همچنین در گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی هند در سال مالی 2018 میلادی، 7.6 درصد و در سال مالی 2019 میلادی، 7.8 درصد پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها