ادای احترام معاون وزیرخارجه تایلند به نمایندگی از نخست وزیر به مقام آیت الله هاشمی رفسنجانی۱۲۱۲ نظر

ادای احترام معاون وزیرخارجه تایلند به نمایندگی از نخست وزیر به مقام آیت الله هاشمی رفسنجانی

ادای احترام معاون وزیرخارجه تایلند به نمایندگی از نخست وزیر به مقام آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش ایرنا، دفتر یادبود ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سفارت کشورمان در تایلند گشوده شده است و تاکنون دیپلمات های کشورهای مختلف مقیم بانکوک با حضور در سفارت ایران ضمن ادای احترام به مقام رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام این دفتر را امضا کرده اند.
'ویراساک فوتراکولاین' معاون وزیر خارجه تایلند به نمایندگی از طرف نخست وزیر این کشور جنوب شرق آسیا با حضور در محل سفارت کشورمان مراتب تسلیت و همدردی دولت و ملت تایلند به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را اعلام کرد.
تاکنون سفرا و دیپلمات های کشورهای مختلف از جمله روسیه، کلمبیا، فیلیپین، کره شمالی، استرالیا، کوبا، رومانی، چک، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، برونئی، قطر، ترکیه، مالزی، کامرون، مراکش و برخی از مقام های تایلندی این دفتر را امضا کرده اند.
دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی روز جمعه نیز در سفارت ایران در تایلند گشوده است.
دیپلمات های مقیم بانکوک پس از مراجعه به سفارت ایران ضمن یادآوری خاطراتی که در زمان سفر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به کشورشان داشتند، از وی به عنوان شخصیتی شاخص و اثرگذار در روابط کشورهای خود با جمهوری اسلامی ایران یاد کردند.
به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی مراسم ترحیمی نیز پنجشنبه شب در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در بانکوک و با حضور ایرانیان مقیم و علاقمندان به جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود شامگاه یکشنبه (نوزدهم دی ماه- 8 ژانویه) دار فانی را وداع گفت.
آساق**1611**انتشاردهنده رضاپیمان یغمایی