جریان‌ها و تلاطم‌های مختلف نگذاشت هاشمی لحظه‌ای از انقلاب و رهبری جدا شود۱۲۱۲ نظر

جریان‌ها و تلاطم‌های مختلف نگذاشت هاشمی لحظه‌ای از انقلاب و رهبری جدا شود

جریان‌ها و تلاطم‌های مختلف نگذاشت هاشمی لحظه‌ای از انقلاب و رهبری جدا شود

خبرگزاری آنا، مشتاقی لار در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاداسلامی و اقشار مردم برگزار شد، اظهار کرد «امروز بزرگداشت مردی است که حقیقت سخن گفتن در مورد این مرد کار بسیار سختی است و سخن گفتن در باب زندگی هاشمی کار بزرگان است. شهرستان سپیدان مانند همیشه در امور انقلاب جز پیشگامان بوده و هست.»

مشتاقی لار گفت «همچنان قدردان هاشمی هستیم و هیچگاه وفاداری او را به امام، تبعیت شان از رهبری و سکوت شان را که به خاطر مصلحت بود فراموش نمی‌کنیم. هاشمی مرد مقاومی بود. با سن و سال کمش در همراهی با امام رهرو و مقتدای امام می‌شود و همیشه یار امام بود و با امام ماند فهم و درک هاشمی بسیار بالا بود و برای انقلاب و نظام نعمت بزرگی بود.»

فرماندار سپیدان ادامه داد «خطبه‌های نماز جمعه زمان جنگ در آن موقعی که انبارهای آذوقه و تسلیحات خالی بود برای دوست و دشمن مایه امید بود و همه را چه انقلابی و چه غیر انقلابی متحول می‌ساخت و همه را امیدوار می‌کرد و امید را در دل همه روشن می‌ساخت.»

مشتاقی لار گفت «هاشمی در زمان‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون به عنوان یک رزمنده، سیاستمدار، اقتصاددان، عالم دین و خطیب نماز جمعه در راستای اعتلای نظام و انقلاب قدم برداشت شاید در دوران زندگی هاشمی فراز و نشیب‌هایی بود اما هیچگاه دست از انقلاب و رهبری نکشید و همیشه در خط انقلاب و رهبری بود و تا اخرین لحظه عمر خود تبعیت بی‌چون و چرایی از ولایت و انقلاب داشت. هاشمی عاشق رهبری بود و این ویژگی را کمتر کسی دارد و این نشانه اعتقاد او به رهبری و نظام بود. ما نباید تحط هیچ شرایطی وحدت و بصیرت و روشنگری را از دست بدهیم.»

امام جمعه سپیدان نیز اظهار کرد «شنیدن خبر رحلت هاشمی تکان دهنده بود و این خبر شوکی برای همه و ضایعه‌ای بود برای انقلاب. لازم است در تجلیل از شخصیت بزرگ کسانی که برای سرافرازی این مملکت و عزت این مردم زحمت کشیده‌اند ما نیز عرض احترام و تکریم کنیم. مردم ایران مردم قدر‌ شناسی هستند نباید شیطنت ها را دید مردم ایران مردم ولایتمداری هستند مردم سنگ تمام گذاشتند و زبان قاصر است که از همه تشکر کرد.»

حجت الاسلام موسوی انور گفت «شخصیت هاشمی باید خوب شناخته شود شخصیتی که مفسر آن باید ما باشیم نه شبکه‌هایی بیگانه مثلBBC و رادیو فردا و صدای آمریکا و کانالهای انحرافی و ضد انقلاب و سلطنت طلب که بخواهند شخصیت هاشمی را نشان دهند. هاشمی را اگر بخواهیم بشناسیم باید تعریف کنیم نه تحریف. ما باید تصویری از زندگی سیاسی و اجتماعی و انقلابی هاشمی داشته باشیم اگر بخواهیم تصویر خوبی از این مجاهد بزرگ داشته باشیم باید به گذرگاه تاریخ سری بزنیم و نگاه ما در زندگی هاشمی نگاه منصفانه‌ای در عرصه‌های مختلف تاریخ باشد. باید منصفانه قضاوت کرد فقط از بدی‌ها نگوییم و از خوبی‌ها نیز بگوییم ایراد در تمامی دولت‌ها وجود دارد به غیر از دولت حقه امام عصر (عج). در دوران سازندگی کارهای زیادی شد اما ایراداتی هم بود.»

مشتاقی لار هاشمی در زمان‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون به عنوان یک رزمنده، سیاستمدار، اقتصاددان، عالم دین وخطیب نماز جمعه در راستای اعتلای نظام و انقلاب قدم برداشت شاید در دوران زندگی هاشمی فراز و نشیب‌هایی بود اما هیچگاه دست از انقلاب ورهبری نکشید و همیشه در خط انقلاب و رهبری بود و تا اخرین لحظه عمر خود تبعیت بی‌چون و چرایی ازولایت و انقلاب داشت. هاشمی عاشق رهبری بود واین ویژگی را کمتر کسی دارد و این نشانه اعتقاد او به رهبری و نظام بود. ما نباید تحط هیچ شرایطی وحدت و بصیرت و روشنگری را از دست بدهیم

امام جمعه سپیدان بیان کرد «هاشمی به عنوان یکی از شخصیت های برجسته نظام بود کسی نباید به این قضیه شک کند و خدمات ارزنده‌ای برای نظام و انقلاب داشت اگر کسی به این قضیه شک کند خودش مشکل دارد و هاشمی مشکلی ندارد به استناد و گواه تاریخ اگر به فصل‌های زندگی هاشمی نگاه کنیم در قبل و حین و بعد از انقلاب دوش به دوش شخصیت های اصلی و استوانه‌های نظام بود. هاشمی در تمامی عرصه‌ها هزینه داد و خرج کرد هزینه‌های مالی و مادی از ترور گرفته تا حضور در میادین‌ مختلف انقلاب و دفاع مقدس و ریاست و سازندگی که از همگی سربلند بیرون آمد.»

وی افزود «وی در زمان های مختلف در کنار شهیدان بهشتی و باهنر و مقام معظم رهبری بود و بعد از امام این‌ها حرف برای گفتن داشتند ولی با این اوصاف تابع امام و رهبری بودند در آن زمان در کنار امام شخصیت های مختلفی بودند که نتوانستند بمانند و به طرق مخلفت با دشمنی با امام برخواستند. در زمان جنگ، جنگ را به خوبی اداره کرد جنگی که جنگ یک کشور با دنیا بود.»

این مسئول ادامه داد «هاشمی عاشق ولایت بود و بیان می‌کند من عاشق خامنه‌ای هستم اینها خود هزاران پیام دارد و می گوید رابطه من با رهبری رابطه رهبر و رهرو است که از این مطلب باید درس گرفت. سالهای متمادی در رأس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یکی از نقاط حساس در کشور کار ساده‌ای نبود و کار هرکسی هم نبود جایی که سران هر سه قوه باید از او حرف شنوی داشته باشند. در همگامی با انقلاب به جایگاه‌ها و سمت‌های رفیعی دست یافت و این نشان از تبیعت بی‌چون و چرای او از امام و رهبری و انقلاب بود. در فتنه ۸۸ هاشمی سکوت کرد و ضدانقلاب و دشمنان انقلاب را مأیوس کرد و گفت من هیچگاه روی اصل انقلاب و شخص رهبری معامله نمی‌کنم و این باید برایمان درس باشد.»

موسوی انور ادامه داد «بعد از رحلت وی دشمن جبهه گیری کرد و با پیام رهبری و حضور مردم انقلابی حقه ها و حیله‌های دشمن خنثی شد برخی به دنبال افراط و تفریط و طنز و قدیسه سازی هستند که این خود خیانت است. شخصیت های نظام ما شخصیتهای بزرگی هستند و محورهای انقلاب و نظام هستند. عده‌ای که چه از اینطرف وچه آنطرف دنبال تحریف هاشمی هستند و ما اجازه نمی‌دهیم هاشمی مال ماست و ما اجازه نمی‌دهیم ضد انقلاب‌ها هاشمی را تحریف کنند ما به دنیال تفسیر هاشمی هستیم هاشمی برای ماست و برای مسئولین و مردم جمهوری اسلامی ایران است.»

وی بیان کرد «عده‌ای دشمن می‌خواهند پشت هاشمی پنهان شوند و به نظام و رهبری ضربه بزنند که ما این اجازه را نمی‌دهیم. عده‌ای اندک که تعدادشان هم کم بود با حضور در تشییع وی قصد داشتند که به مقاصد خود برسند که باز هم حضور یکپارچه مردم انقلابی و مومن، صدا و حضور آنان را کمرنگ کرد. به نظر من کسی برای رهبری دلسوز تراز هاشمی نبود اما متاسفانه امروز برخی‌ها با زاویه گرفتن می‌خواهند مسئله را جوری دیگر جلوه دهند و از این قضایا بوی فتنه و توطئه و تسویه حسابهای شخصی می‌آید که بازهم ملت بصیر و ولایمدار و انقلابی ایران مانند گذشته در صحنه‌های دفاع از انقلاب و آرمانهای امام و شهدار و رهبری حضور خواهند داشت.