انهدام باند توزیع مواد مخدر صنعتی در کرمانشاه۱۲۱۲ نظر

انهدام باند توزیع مواد مخدر صنعتی در کرمانشاه

انهدام باند توزیع مواد مخدر صنعتی در کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ رضا شیرزادی اظهار داشت در پی تماس یکی از شهروندان با پلیس 110 مبنی بر اینکه شخصی با خودرو تیبا مشکی رنگ در کار فروش و توزیع مواد افیونی در سطح شهر کرمانشاه فعالیت دارد که با توجه به اهمیت موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی عنوان کرد در این راستا با توجه به وسعت فعالیت متهمان دو اکیپ ویژه از مأموران کلانتری 13 فردوسی و 23 تعاون در یک عملیات مشترک وارد عمل شدند و با کار شبانه‌روزی و تعقیب و مراقبت‌های مداوم و تحت نظر گرفتن متهمان، روز گذشته موفق شدند محل اختفای و عامل توزیع مواد در سطح شهر را به صورت دقیق شناسایی و رصد کنند.

سرهنگ شیرزادی افزود مأموران کلانتری 13 فردوسی پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات سریع، وارد محل اختفاء متهمان شده و در بازرسی منزل مقدار سه کیلو 115 گرم مواد مخدر صنعتی هروئین و تعداد یک قبضه اسلحه کلاشینکف کشف و یکی از متهمان نیز که فردی میانسال بود در محل دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت همزمان با این عملیات، عامل توزیع که در سطح شهر در حال توزیع و فروش مواد مخدر بود با چابکی مأموران و در اقدامی ضربتی توسط مأموران کلانتری 23 تعاون دستگیر و از خودرو وی مقدار یک کیلو و 225 گرم تریاک کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه طرح مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر و هنجارشکنان به منظور سالم سازی محیط و پاکسازی مناطق آلوده و جلب رضایت عمومی شهروندان با تمام توان استمرار خواهد داشت، بیان کرد احتمال می رود افراد بیشتری با این باند در ارتباط باشند که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد، و متهمان به همراه اموال مکشوفه پس از تشکیل پرونده به دادسرا تحویل شدند.

مصالحه 86 درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره اسلام‌آباد غرب

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام‌آباد غرب گفت 86 درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس در این شهرستان منجر به مصالحه شده است.

سرهنگ بهروز سرتیپ‌نیا با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتریها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، اظهار کرد مراکز مشاوره پلیس نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضائی به کلانتریها و دادسراها دارند.

وی با اشاره به ارجاع بیش از 900 پرونده از ابتدای امسالبه دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتریهای شهرستان، گفت آمارهای موجود نشان می‌دهد دلیل مراجعه اکثر مراجعان، مشکلات خانوادگی بوده است و از این بین سهم قابل توجهی به تعارضات بین زوجین اختصاص دارد که با اقدامات مشاوره از آسیب های بعدی از جمله طلاق جلوگیری انجام شده است.

سرتیپ‌نیا بیان کرد طلاق موضوع بسیار نگران کننده‌ای است که آسیبهای آن فقط متوجه طلاق دهنده و طلاق گیرنده نیست و افراد مطلقه و کودکان طلاق امروزه درگیر بسیاری از آسیبهای روانی و اجتماعی هستند که به صورت نیروی بالقوه برای انجام هرگونه بزه در جامعه تلقی می‌شوند.

وی عنوان کرد از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 300 شهروند برای دریافت خدمات مشاوره حضوری به این دوایر مراجعه کرداند و از ارائه خدمات تخصصی مشاوره ای بهره‌مند شده‌اند.

فرمانده انتظامی اسلام‌آباد غرب خاطرنشان کرد مشاوران کلانتری‌ها،  فرماندهان پاسگاهها و  رؤسای پلیس‌های تخصصی به طور مستمر آموزش‌های لازم را در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس، مساجد و جامعه ارائه می‌کنند.

وی افزود مراکز مشاوره آماده ارائه خدمات روانشناختی، خانواده، ازدواج، تربیتی، شغلی، انتظامی، روانسنجی، مددکاری و برای عموم مردم و با اولویت برای کارکنان خدوم ناجا و خانواده آنان است.

کشف 2 تن برنج خارجی قاچاق در کنگاور

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از کشف بیش از دو تن برنج خارجی قاچاق به ارزش 110 میلیون ریال خبر داد و گفت در پی کسب خبری مبنی بر انتقال محموله برنج خارجی قاچاق از شهرستان های مرزی استان به داخل کشور، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت. 

سرهنگ حسین براری عنوان کرد مأموران ایست و بازرسی شهید "زنگنه" با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، یک دستگاه خودرو نیسان را در این رابطه شناسایی و در یک اقدام به موقع آن را متوقف کردند.

وی گفت در بازرسی از این خودرو  دو هزار و دویست  کیلو گرم  برنج  فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف که بنا به نظر کارشناسان ارزش این محموله را 110 میلیون ریال برآورد شد.

براری با اشاره به توقیف یک دستگاه نیسان و دستگیری یک نفر در این زمینه، خاطرنشان کرد اقلام مکشوفه پس از صورتجلسه به همراه صاحب بار و تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

کشف 3 تن خمیر دستمال کاغذی

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از کشف بیش از سه تن خمیر دستمال کاغذی خارجی قاچاق به ارزش 140 میلیون ریال خبر داد و گفت در پی کسب خبری مبنی بر انتقال محموله خمیر دستمال کاغذی خارجی قاچاق از شهرستانهای مرزی به سمت استانهای مرکزی، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان کنگاور قرار گرفت. 

سرهنگ حسین براری افزود ماموران ایست و بازرسی شهید "زنگنه" با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، یک دستگاه خودرو ایسوزو که فاقد مدارک حامل محموله خمیر دستمال کاغذی خارجی را شناسایی و در یک اقدام به موقع آن را متوقف کردند.

وی عنوان کرد در بازرسی از این خودرو 3040 کیلو گرم  خمیر دستمال کاغذی فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف که کارشناسان ارزش تقریبی محموله را 140 میلیون ریال برآورد کردند.

براری با اشاره به دستگیری یک نفر در این زمینه، خاطرنشان کرد اقلام مکشوفه پس از تشکیل پرونده به همراه صاحب بار تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور هدف از برخورد با قاچاق کالا را افزایش کسب و کار، رونق تولید داخلی و احساس امنیت شغلی شهروندان ایرانی و همچنین رضایتمندی مسئولان از پلیس عنوان کرد و از شهروندان خواست برای مقابله با اقدامات سودجویانه قاچاقچیان، کماکان همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

یک میلیارد و 68 میلیون ریال کالای قاچاق در کرمانشاه کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت محموله وسایل الکترونیکی قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد و 68 میلیون ریال توسط مأموران یگان امداد کشف شد.

سرهنگ رضا شیرزادی اظهار داشت اکیپی ویژه از مأموران گشت یگان امداد در محور کرمانشاه روانسر بعد از سراب یاوری به یکدستگاه خودرو سمند مشکی رنگ و یکدستگاه پراید سفید رنگ که با سرعت زیاد در حال عبور بوده، مشکوک که به بدون توجه به فرمان ایست ماموران اقدام به فرار کردند.

وی با اشاره به اینکه پس از تعقیب و گریز مأموران موفق به مسدود کردن راه فرار آنها شدند، افزود مأموران در بررسی از خودروها موفق به کشف اقلام و وسایل الکترونیکی قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد و 68 میلیون ریال می‌شوند و در این راستا دو دستگاه خودرو توقیف و سه نفر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد در اجرای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، یکی از وظایف ذاتی پلیس مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا است و با توجه به تاثیر منفی این پدیده بر اقتصاد کشور، مجموعه انتظامی این شهرستان در راستای ماموریت و رسالت سازمانی خود با قدرت تمام با هرگونه قاچاق کالا، مبارزه خواهد کرد.

طلاق بزرگترین معضل فرهنگی جامعه

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان طلاق را از بزرگترین معضلات فرهنگی جامعه امروز دانست.

پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله مصطفی علما در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه اظهار داشت مسئله طلاق امروز از بزرگترین معضلات جامعه ما محسوب می‌شود که کاهش آن نیازمند همکاری همه مردم و مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تأکید بر تهیه طرحی کارشناسی شده برای کاهش طلاق در این استان ، بیان کرد این طرح پس از بررسی های کارشناسی در شورای فرهنگی عمومی مطرح و برای اجرا در سطح عموم مطرح خواهد شد و در تدوین این طرح می‌توان از تجربیات سایر استان ها یاری گرفت.

علما با اشاره به طرح "بهار نکو" در استان فارس و طرح حمایتی در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد فرهنگ و نحوه زندگی در ایران اسلامی به یکدیگر پیوند دارد که بر این اساس می‌توان از طرح های موفق سایر استان ها در کرمانشاه نیز بهره گرفت تا طلاق در این استان کاهش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از موضوعات منجر به طلاق مطرح شدنی نیست، عنوان کرد ریشه‌های مطرح نشدن دلایل طلاق به فرهنگ جامعه بر می‌گردد، که بسیاری از گرفتاری‌ها اینگونه شروع می‌شود، که باید راهکاری برای آن داشت.

علما با نکوهش آنچه که به‌عنوان استقلال خانواده ها از بزرگترها بیان می‌شود، تأکید کرد در گذشته بزرگترها، روحانیون محل و بزرگان طایفه به‌ عنوان حامیان خانواده ها به مشکلات ورود می‌کردند و با شناختی که از زوج ها داشتند در جهت کمک به آنها از نظر مادی و معنوی وظیفه خود را انجام می‌دادند.

وی با بیان اینکه امروزه با حذف این حمایت معنوی بزرگترها،‌ مراجعه به مشاور جایگزین آن شده است، بیان کرد در رابطه با طلاق احکام خاصی همچون تأخیر در انجام آن وجود دارد و باید آنچه که در جلسه امروز بیان شده با تحقیق به پختگی برسد تا بتوان از آن برای کاهش طلاق در جامعه استفاده کرد.

انتهای پیام /