روحانیون عامل وحدت و اتحاد مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند۱۲۱۲ نظر

روحانیون عامل وحدت و اتحاد مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند

روحانیون عامل وحدت و اتحاد مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با رئیس و معاونان سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با اشاره به از هم‌پاشیدگی گروه‌ها و تشکل‌های اسلامی و مردمی کشور‌ اظهار داشت این گروه‌ها که هدفشان اعتلای مردم و تبیین معارف اسلامی است باید با یکدیگر در ارتباط بوده و تلاش‌های شما در احقاق این مهم قابل‌تحسین است.

وی با بیان ضرورت ارتباط و همبستگی گروه‌های اسلامی با یکدیگر، افزود به‌منظور نتیجه‌بخش بودن اقدامات و تلاش‌ها، گروه‌ها و تشکل‌ها باید با یکدیگر در ارتباط بوده تا تأثیرگذاری لازم را در موقعیت‌های حساس داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه شرایط جامعه همواره یکنواخت نیست، گفت ارتباط مؤثر در این زمینه باید به‌سرعت شکل بگیرد و ائمه جماعات بهترین محوریت برای تحقق این مهم هستند، آن‌ها باید مسئولیت‌پذیر بوده و با دلسوزی در راستای شکل‌گیری ارتباط مؤثر گام بردارند.

وی بابیان نقش محوری امامان جمعه در مساجد‌ خاطرنشان کرد مردم ما بهترین مردم هستند و اگر امامان جمعه دارای نظم و انضباط و مدیریت لازم و کافی باشند، می‌توانند مردم دلسوز نظام را رهبری و هدایت کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تعداد کم روحانیون دلسوز را عامل از هم‌گسستگی مساجد و پایگاه‌ها برشمرد و تصریح کرد یکی از مشکلات مهم کشور در حال حاضر، کم بودن روحانیون مؤثر و دلسوزی است تا به دغدغه‌های نظام پرداخته و در راستای وحدت مساجد تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه روحانیون عامل اتحاد و از هم گسستگی مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند، خاطرنشان کرد روحانیون باید بدانند اگر با یکدیگر متحد شده و به راهنمایی و هدایت مردم بپردازند، می‌توانند تمامی مسائل جامعه را به‌خوبی برطرف کرده و از پس تمامی مشکلات برآیند.

انتهای پیام/