ابومهدی المهندس: ترکیه اول شهر کوچک الباب سوریه را آزاد کند بعد به فکر موصل بیفتد۱۲۱۲ نظر

ابومهدی المهندس: ترکیه اول شهر کوچک الباب سوریه را آزاد کند بعد به فکر موصل بیفتد

ابومهدی المهندس: ترکیه اول شهر کوچک الباب سوریه را آزاد کند بعد به فکر موصل بیفتد

'ابومهدی المهندس' امروز (پنج شنبه) با اشاره به گرفتار شدن ارتش ترکیه در ورود به شهر الباب سوریه و آزادسازی آن از دست گروه تروریستی داعش، خطاب به مقامات ترکیه گفت (ترک ها) اگر می خواهند ما به عنوان الحشد الشعبی حاضر هستیم به آنها در آزادی الباب کمک کنیم.
وی در مورد حضور نظامی ترکیه در خاک عراق تصریح کرد آنکارا هم اکنون به دنبال یافتن برون رفتی در خصوص این موضوع است و سفر اخیر 'بینالی یلدریم' نخست وزیر ترکیه به بغداد و تماس های تلفنی آنها با دولت عراق، از این امر حکایت دارد.
نائب رییس الحشد الشعبی با ابراز امیدواری امیدواری ازاین که ترکیه به تمامیت ارضی عراق و روابط تاریخی و آینده دو ملت احترام بگذارد، گفت ارتش ترکیه تاکنون در جنگ الباب، تلفات سنگینی را متحمل شده و برای خروج از این بحران نیازمند یاری عراق است.
المهندس در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که 'اگر نیروهای ترکیه از خاک عراق خارج نشدند، چه وضعی پیش خواهد آمد؟' اظهارداشت به موقع خود، عکس العمل مناسب را اتخاذ می کنیم.
این فرمانده ارشد در تشکیلات الحشد الشعبی از نزدیک شدن مرحله ششم عملیات الحشد الشعبی در محور غربی استان نینوا خبر داد و گفت عملیات آزادسازی نینوا یک عملیات طولانی چند ماهه است.
نائب رییس تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی عراق در مورد محورهای عملیاتی در غرب نینوا نیز گفت دست فرماندهی الحشد الشعبی در این منطقه باز است و در جبهه های متعدد می تواند دست به عملیات بزند.
المهندس تاکید کرد الحشد الشعبی به همراه ارتش و پلیس عراق تا آزادسازی آخرین وجب از خاک عراق از لوث وجود تروریست ها و داعش و اشغالگران از پا نخواهد نشست.
خاورم *4*353*1770*1275
انتشار دهنده مجید جعفری