همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد برگزار می‌شود۱۲۱۲ نظر

همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد برگزار می‌شود

همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، عبدالله سهرابی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به نقش برجسته مساجد در مسائل اجتماعی اظهار داشت شرایط در مسائل فرهنگی کشور نگران‌کننده است.

وی بابیان اینکه فقط در استان تهران بیش از 4200 مسجد کم است، ابراز کرد تناسب افراد جامعه نسبت به وجود مسجد 1010 است که فاصله زیادی با سخنان رهبری درباره وجود تعداد مساجد داریم.

جانشین رئیس سازمان بسیج محلات کشور خاطرنشان کرد روحانیت نقش محوری در مساجد را دارند که در این زمینه به نظر می‌رسد باید دو راهکار یکی عدم محروم شدن طلاب از شهریه‌ها و دیگری صحبت با مدیریت حوزه علمیه کشور درباره آموزش تخصصی امام جماعت در پیش‌گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه در 11 ماه گذشته بسیج در 500 شهرستان و 31 استان اقدام به شناسایی افراد مؤثر در مساجد کرده است، تصریح کرد با نظر نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها 186 نفر از مؤثرین مساجد اعم از روحانی، خادم، خیرین، فرماندهان بسیج پایگاه‌ها، کانون‌های مساجد و.. شناسایی‌شده‌اند.

سهرابی ادامه داد قرار است در 6 بهمن‌ماه سال جاری همایشی به‌منظور تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار و نفرات برتر به عتبات عالیات مشرف شوند.

انتهای پیام/