تعیین تکلیف 400 هکتار از اراضی موقوفات نقده۱۲۱۲ نظر

تعیین تکلیف 400 هکتار از اراضی موقوفات نقده

تعیین تکلیف 400 هکتار از اراضی موقوفات نقده

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی ، امروز 23 دی ماه در چهارمین جلسه کارگروه منابع طبیعی شهرستان نقده باحضور کارگروه استانی با هدف بررسی مسائل و مشکلات موقوفه حاج بهرام بیگ ممیند نقده در محل اداره منابع طبیعی نقده برگزار شد.

حسین منفرد رییس اداره اوقاف نقده در خصوص این جلسه گفت بحث و اختلاف نظر بین اداره اوقاف و منابع طبیعی نقده بر سر سهم موقوفه حاج بهرام بیگ ممیند از اراضی روستای ممیند طی  8 سال گذشته اداره اوقاف  شهرستان نقده را در خصوص تمدید اجاره نامه های این موقوفه با مشکل مواجه کرده بوده..

 منفرد ادامه داد این بلا تکلیفی مانع از احقاق حقوق موقوفه و نیز مانع از اخذ سند برای این موقوفه بود .

رییس اداره اوقاف نقده خاطر نشان ساخت   در نهایت با پیگیری ها و حمایت های مدیر کل و معاون حقوقی و  همت همکاران اوقاف نقده ، بعد از جلسه ای  ۵ ساعته صورتجلسه تفاهم دو جانبه امضاء گردید .

منفردی بیان کرد این تفام نامه که باعث تثبیت بیش از 400 هکتار از اراضی این موقوفه خواهد شد ،فی مابین اداره اوقاف و منابع طبیعی نقده  امضاء و مقدمات اجرایی برای تهیه فرم های شماره  1 و 3  فراهم گردید .

وی در ادامه اظهار کرد برابر مصوبات جلسه مقررشد طی چند روز آینده این امر توسط دو اداره نهایی و برای تایید مدیران کل اوقاف و منابع طبیعی به استان ارسال گردد.

شایان ذکر است این موقوفه  توسط بهرام بیگ ممیند با نیت عزاداری برای امام حسین ( ع) وقف شده است و رقبات این موقوفه شامل اراضی کشاورزی روستای ممیند می باشد که در 30 کیلومتری شهرستان نقده واقع شده است.