حضور مدیران در صف اول نماز جماعت مدارس تبلیغ عملی است۱۲۱۲ نظر

حضور مدیران در صف اول نماز جماعت مدارس تبلیغ عملی است

حضور مدیران در صف اول نماز جماعت مدارس تبلیغ عملی است

 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان‌غربی، میکائیل باقري معاون قرآن و عترت اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در دوره آموزشي مديريت برنامه هاي ياوران نماز (طرح مبين) که صبح امروز 23 دی ماه در اردوگاه معلم اروميه برگزار شد؛ گفت تا پايان سال، بيش از ٣٠ هزار مدير مدرسه در سطح كشور در قالب طرح مبين آموزش هاي لازم را براي مديريت برنامه هاي ياوران نماز را خواهند ديد.

وی بیان کرد مدرسه محوري، اثربخشي، مشاركت پذيري و مشاركت جويي سه اصل مورد نظر در مجموعه اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش می باشد.

باقری ادامه داد همت براي حضور مستمر در صف اول نماز جماعت مدارس خواسته ما از مديران مدارس است چراکه  اثرگذاری برنامه های تربیتی  بايد فراتر از بخشنامه ها و از روی مسئولیت پذیری محقق شود.
وی خاطر نشان کرد طرح مبین طرحی است که با هدف مدیریت برنامه های نماز در مدارس و آشنایی مدیران با تشکیلات یاوران نماز و استفاده از ظرفیت دانش آموزان در امر اقامه نماز جنماعت مدارس برگزار می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نماز یکی از موثرترین بسترهای تربیتی است؛ بر نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس تاکید کرد.

یادآور می شود، این دوره آموزشی دو روزه بوده و با حضور 200 نفر از مدیران مدارس متوسطه دوره دوم برگزار می شود.

طرح مبین در میان مدیران مدارس آذربایجان غربی با همکاری آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور اجرا می شود همچنین اساتیدی از شهرقم برای تدریس در این دوره حضور دارند.