قول مساعد معاون وزیر بهداشت برای ارتقاء خدمات درمانی داراب۱۲۱۲ نظر

قول مساعد معاون وزیر بهداشت برای ارتقاء خدمات درمانی داراب

قول مساعد معاون وزیر بهداشت برای ارتقاء خدمات درمانی داراب

ساخت بیمارستان دوم داراب، برطرف شدن مشکل کمبود تخت در داراب
قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، گفت سرانه تخت در بیمارستان ها یک به ازای هزار است که این میزان در شهرستان داراب از استاندارد کشوری کمتر است اما با ساخت بیمارستان دوم این شهرستان و افزوده شدن 160 تخت، جایگاه درمانی داراب از سرانه کشوری بیشتر می شود.
دکتر ایرج حریرچی در سفر امروز خود به شهرستان داراب افزود مردم داراب حق دارند مثل شهرهای بزرگ از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند و درآمدهای نفتی و مالیاتی کشور را برای رفاه مردم هزینه می کنیم.
وی گفت بعضی از مناطق مثل داراب، به دلیل خشکسالی، محرومیت های بیشتری نسبت به دیگر نقاط کشور دارند، که سعی کرده ایم مشکلات آن ها را برطرف کنیم.
حریرچی در مورد کمبود پزشک متخصص در بیمارستان داراب گفت باید برای تأمین پزشک متخصص تمهیدات بیشتری صورت بگیرد و کمبود پزشک متخصص رادیولوژیست، جراح مغز و اعصاب، جراح عمومی که از نیازهای فوری بیمارستان داراب است را پیگیری خواهیم کرد.
وی به تأمین بخشی از نیازهای تجهیزاتی بیمارستان داراب اشاره کرده و افزود بخش های هتلینگ، NICU  و بعضی بخش های دیگر امکاناتی لازم دارند که به زودی تأمین می شود.
قائم مقام وزیر بهداشت گفت باید درمانگاه شبانه روزی بخش فورگ داراب سریع تر راه اندازی شود تا با توجه به بعد مسافت آن ها با مرکز شهرستان مشکلات مردم آن منطقه کمتر شود.