فرناندو خسوس: ویسی گواردیولاست و من نویر! مقابل نیمار و روبینیو بازی می‌کردم۱۲۱۲ نظر

فرناندو خسوس: ویسی گواردیولاست و من نویر! مقابل نیمار و روبینیو بازی می‌کردم

فرناندو خسوس: ویسی گواردیولاست و من نویر! مقابل نیمار و روبینیو بازی می‌کردم

خبرورزشی نوشت او یک گل عجیب هم دریافت کرد اما حرف‌های جالبی برای گفتن داشت.

بازي با پرسپوليس را چطور ديدي؟
بازي سخت اما خوبي براي‌مان بود. شرايط آب و هوايي كار را براي هر دو تيم سخت كرد اما ما عملكرد‌مان خيلي خوب بود و توانستيم كار را تمام كنيم. از نظر من، مي‌شد دو بار ديگر به پرسپوليس گل بزنيم اما اين اتفاق نيفتاد. در دقايق پاياني نيز به خاطر شرايط گرد و غبار، يك گل دريافت كرديم اما نتيجه حفظ شد و بابت اين قضيه به مردم تبريك مي‌گويم.

تو از ليگ برزيل به ايران آمده‌اي. بين اين دو ليگ، چه تفاوت‌هايي مي‌بيني؟
حدود 10 سال در بالاترين سطح فوتبال برزيل و مقابل بازيكناني مثل رونالدينیو، روبينيو، كاكا و نيمار بازي كرده‌ام. الان هم براي تجربه يك چالش جديد وارد فوتبال ايران شده‌ام. فكر مي‌كنم تفاوت‌هاي زيادي به لحاظ فرهنگي وجود داشته باشد اما من محيط فوتبال ايران را دوست دارم.

از فوتبال ايران چقدر شناخت داشتي؟
وقتي پيشنهاد حضور در ليگ ايران به من داده شد، با لئوناردو پادواني و لوسيانو ادينهو كه دوستان قديمي من بودند تماس گرفتم و آمار و اطلاعات فوتبال ايران را از آنها گرفتم. حالا هم خوشحالم به فوتبال ايران آمده‌ام. تصورم اين است كه به لحاظ مالي و امكانات، فوتبال ايران شرايط جالبي دارد.

كار كردن با عبدا... ويسي برايت چطور است؟
او مربي جوان و باانگيزه‌اي است كه به من اعتماد كرده و بايد جواب اعتمادش را بدهم. فكر مي‌كنم تا اينجاي كار از عملكردم رضايت داشت اما نبايد از كسب موفقيت و كمك به تيمم سير شوم. مطمئن باشيد در آينده، بهتر از اين خواهم شد. شنيده‌ام در ايران به عبدا... ويسي مي‌گويند گوارديولا، من هم مي‌خواهم در تيم گوارديولا، يك مانوئل نوير باشم!

استقلال خوزستان را چطور مي‌بيني؟
ما يك تيم جوان و پرانرژي داريم و چند بازيكن باتجربه در كنارمان بازي مي‌كنند. فكر مي‌كنم جزو تيم‌هاي بالاي جدول شويم.

تو گران‌ترين بازيكن باشگاه استقلال خوزستان از زماني كه اين باشگاه تشكيل شده تا به حال هستي. درست است؟
در اين مورد چيزي نمي‌دانم چون رقم قرارداد بازيكنان اعلام نمي‌شود اما هر بازيكني با توجه به سابقه و سطح فني فوتبالش پول مي‌گيرد و عملكرد هر ساله‌‌اش مي‌تواند اين مبلغ را كم يا زياد كند.
43 43