مکارم‌الاخلاق صحیفه سجادیه جامعه را از نظر اخلاقی متحول می‌کند امروز جهان به صحیفه سجادیه نیازمند است۱۲۱۲ نظر

مکارم‌الاخلاق صحیفه سجادیه جامعه را از نظر اخلاقی متحول می‌کند امروز جهان به صحیفه سجادیه نیازمند است

مکارم‌الاخلاق صحیفه سجادیه جامعه را از نظر اخلاقی متحول می‌کند امروز جهان به صحیفه سجادیه نیازمند است

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت‌الله نعیم‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان امشب (3 بهمن) در مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در قم، با اشاره به رشته تخصصی صیحفه سجادیه، عنوان کرد حق قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ادا نمی شود، مگر تخصص‌های مختلف متوجه این منابع مهم مسلمانان شود.

 

صحیفه سجادیه فقط کتاب دعا نیست/امروز بشریت، بیش از هر زمان دیگر نیاز به قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دارد

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد صحیفه سجادیه فقط کتاب دعا نیست، بلکه کتابی است که مورد نیاز بشر امروز است؛ امروز باید ببینیم حرف‌هایی که به عنوان خوراک فکری به جهان ارائه شده است، چیست؛ بعد ببینیم چگونه جهان به صحیفه سجادیه احتیاج دارد.

 

وی تصریح کرد امروز بشریت، بیش از هر زمان دیگر نیاز به قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دارد، اما ما صدای صحیفه سجادیه را به جهان نمی رسانیم و حوزه علمیه باید در این راستا تلاش کند.

 

جهان را با معرفی قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از سرگردانی نجات دهیم

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تأکید کرد اگر آنچه که در صحیفه سجادیه است، را در اختیار انسان‌ها قرار دهیم، انسان ها آنچه را که دارند، رها می‌کنند و به صحیفه سجادیه متوسل می شوند.

 

وی بیان داشت ما باید با ارائه و معرفی مفاهیم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، جهان را از سرگردانی نجات دهیم و در این مسیر، حوزه علمیه مسئول است.

 

مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه جامعه را از نظر اخلاقی متحول می‌کند

 

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد آنچه که در صحیفه سجادیه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، معارف الهی است؛ زیرا اگر ایمان به خدا فطری است، عالی ترین تفسیر آن در صحیفه سجادیه است که به صورت قابل فهم، شفاف و عالی بیان شده است.

 

وی با بیان این که ما در صحیفه سجادیه همه چیز می‌توانیم پیدا کنیم، گفت مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه این ظرفیت را دارد که جامعه را از نظر اخلاقی متحول کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان این که حرکت در مسیر صیحفه سجادیه با تلاش برخی افراد شکل گرفته است، عنوان کرد کار فرهنگی در رابطه با امام سجاد(ع) از بندرعباس شروع شد و در 12 کشور خود را نشان داد که ثابت شد در بندرعباس هم می‌توان موج ایجاد کرد.

 

امروز جهان به صحیفه سجادیه نیازمند است

 

آیت الله نعیم آبادی اظهار داشت رشته تخصصی صحیفه سجادیه به برکت کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ایجاد شده است و از جوشش چشمه کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، برکات بیشتری می‌توان برداشت کرد.

 

وی با بیان این که امروز جهان به صحیفه سجادیه نیازمند است، گفت امروز استکبار که در تلاش است چهره اسلام را خشن نشان دهد و نیاز ما به نهج البلاغه به اندازه نیاز ما به آب خوردن است، بنابراین صحیفه را به عنوان یک درس ضمنی و بانشاط بخوانید.

 

برگزاری رشته تخصصی صحیفه سجادیه باید تداوم داشته باشد

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد برگزاری رشته تخصصی صحیفه سجادیه باید تداوم داشته باشد و این پرچم برای همیشه با اهتزاز بیشتر خود را نشان دهد.

 

آیت الله نعیم آبادی با بیان این که مشکلات بشریت را می‌توان با فراگرفتن صحیفه سجادیه رفع کرد، تأکید کرد استان هرمزگان پرچمدار تبیین مبانی آنچه که در صحیفه سجادیه است، در ایران و جهان خواهد شد و امید است روزی باشد که صحیفه سجادیه تنها به عنوان دعا نیست، بلکه گرفتن از صحیفه و دادن به مردم تشنه است.