انهدام باند سرقت مسلحانه طلا در گلستان اعتراف سارقان به سرقت 9 كيلو گرم طلا۱۲۱۲ نظر

انهدام باند سرقت مسلحانه طلا در گلستان اعتراف سارقان به سرقت 9 كيلو گرم طلا

انهدام باند سرقت مسلحانه طلا در گلستان اعتراف سارقان به سرقت 9 كيلو گرم طلاسردار "علي اكبر جاويدان" در گفت­وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در خصوص جزئيات دستگيري اعضاء اين باند گفت در پي وقوع دو فقره سرقت مسلحانه از دو ويزيتور طلا در گرگان طي چند ماهه گذشته مراتب شناسايي و دستگيري سارقان به صورت ويژه در دستور كار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي گفت سارقان با شناسايي افرادي كه در خريد و فروش طلا به عنوان ويزيتور در سطح شهر فعاليت داشتند، آنان را تحت نظر گرفته و در فرصتي مناسب با تهديد سلاح گرم اقدام به سرقت مي­كردند.

سردار جاويدان ادامه داد سارقان در مرحله اول بهمن ماه سال گذشته اقدام به سرقت چهار كيلو گرم طلا در خيابان ولي عصر و در مرحله بعد در يكي از ميادين گرگان با شناسايي سوژه مورد نظر پنج كيلوگرم طلا را به سرقت بردند.

اين مقام ارشد انتظامي استان به تلاش­ها و اقدامات موثر پليس آگاهي در شناسايي و دستگيري سارقان اشاره كرد و گفت پس از مدت­ها كار اطلاعاتي و پليسي و راهنمايي مال باختگان هويت يكي از سارقان توسط ماموران پليس آگاهي شناسايي و مراتب دستگيري وي با هماهنگي مراجع قضائي در دستور كار قرار گرفت.

وي اظهار داشت با اخذ نيابت قضائي ماموران به شهرستان كردكوي اعزام و طي يك عمليات غافلگير كننده پليسي سركرده اعضاء اين باند را دستگير كردند.

سردار جاويدان با اشاره به كشف پنج قبضه سلاح شكاري به همراه 80 عدد فشنگ و همچنين 25 قبضه سلاح سرد از منزل متهم تصريح كرد در بازرسي از منزل متهم وسايلي چون اسپري اشك­آور، تبر و ديگر وسايل و ابزار شرارت كشف شد.

فرمانده انتظامي گلستان ادامه داد سه نفر ديگر از اعضاء اين باند با تلاش شبانه روزي ماموران در مخفيگاه خود دستگير و به پليس آگاهي منتقل شدند.

وي بيان داشت متهمان در تحقيقات تخصصي به عمل آمده به جرم خود اقرار و به سرقت 9 كيلو گرم طلا اعتراف كردند.

فرمانده انتظامي گلستان در پايان خاطر نشان كرد در پي اعتراف سارقان، بيش از دو كيلوگرم طلاي ذوب شده از زيرزمين منزل سركرده اين باند كشف و دو دستگاه سواري پژو و پرايد حاصل از فروش طلاي سرقتي از منزل متهمان توقيف شد.

گفتني است تحقيقات تكميلي ماموران در خصوص جزييات ديگر اين پرونده در دست بررسي است.//