الحشد الشعبی آماده عملیات دیگر برای ازاد سازی موصل نقش نیروهای مردمی در پیروزی ها در نبرد با داعش تعیین کننده است۱۲۱۲ نظر

الحشد الشعبی آماده عملیات دیگر برای ازاد سازی موصل نقش نیروهای مردمی در پیروزی ها در نبرد با داعش تعیین کننده است

الحشد الشعبی آماده عملیات دیگر برای ازاد سازی موصل نقش نیروهای مردمی در پیروزی ها در نبرد با داعش تعیین کننده است

به گزارش پایگاه خبری فرات نیوز عراق، احمد اسدی تاکید کرد نیروهای بسیج مردمی خود را برای آغاز مرحله ششم دومین عملیات موصل که با هدف پاکسازی مناطق غرب این شهر از اشغال داعش انجام خواهد گرفت، آماده می کنند، افزود الحشد الشعبی در اولین عملیات آزاد سازی برای پاکسازی استان نینوا، اهداف خود را محقق ساخت.
اولین محور در عملیات آزاد سازی استان نینوا، آزاد سازی بیش از 150 روستا و راه های ارتباطی و رسیدن به نقطه تماس زمینی با نیروهای پیشمرگه کرد در سنجار در شمال عراق بوده است.
اسدی با بیان این که بسیج مردمی در مرحله ششم عملیات آزاد سازی نینوا حضوری راهبردی و مهم خواهد داشت، تصریح کرد این عملیات از سواحل غرب موصل آغاز و با پاکسازی تلعفر و محلبیه، در نهایت شهرستان سنجار پاکسازی می شود.
سخنگوی بسیج مردمی عراق تاکید کرد امروز نیروی الحشد الشعبی پس از گذشت سه سال از تاسیس این گروه، از امکانات بسیار خوبی برخوردار است و به یکی از الگوهای جنگی در جنگ پارتیزانی تبدیل شده است.
وی در پایان افزود هیچ یک از سازمان های حقوق بشری تاکنون نتوانستند در عملیات « 'ای نینوا ما می آییم» هیچ موردی از نقض قوانین حقوق بشری از آنها مشاهده نشده است.
عملیات موسوم به آزاد سازی موصل روز 26 مهرماه (17 نوامبر) با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر عراق به صورت رسمی آغاز شد.
شبک **خاورم**9363**1917مترجم محمد تدو **انتشار دهنده سید محمدباقر نوربخش