پراید تا پایان سال تولید می‌شود عرضه ساینا و ساندرو تا دو ماه آینده۱۲۱۲ نظر

پراید تا پایان سال تولید می‌شود عرضه ساینا و ساندرو تا دو ماه آینده

پراید تا پایان سال تولید می‌شود عرضه ساینا و ساندرو تا دو ماه آینده

رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش سایپا در جمع خبرنگاران در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه خودرو و صنایع وابسته در مشهد با اعلام اینکه تا پایان سال ساینا و تیبا جایگزین پراید می شوند، اظهار داشت بر همین اساس میزان تولید پراید تا پایان سال کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه خودروهای ساینا و ساندرو تا دو ماه آینده به صورت تجاری عرضه خواهند شد، افزود ساندرو بر روی پلتفرم ال90 و به صورت هاچ بک و اتومات طراحی شده و مصرف سوخت پایینی دارد که قیمت آن از سوی شورای رقابت تعیین خواهند شد.
تقی زاده تصریح کرد البته خودروی ساینا به قیمت 28 میلیون و 500 هزار تومان تعیین قیمت شده است.

وی در خصوص میزان تولید و فروش محصولات سایپا طی 4 ماه گذشته گفت در این مدت 145 هزار دستگاه تولید و 125 هزار دستگاه به فروش رسیده است.

معاون بازاریابی و فروش سایپا با بیان اینکه قیمت خودرو متاثر از دو فاکتور تورم بخشی و نمره کیفی است، افزود در سال گذشته میزان تورم بخشی بین 14 تا 15 درصد بوده که هم اکنون به 6 تا 7 درصد رسیده است که انتظار می رود با تایید شورای رقابت بتوانیم آن را به 7 تا 10 درصد افزایش دهیم.
نقی زاده یکی از دلایل کاهش کیفیت خودروهای داخلی را اعمال تحریم های بین المللی دانست و گفت در تمام دنیا زمانی که شرکت های خودروساز با مشکلی روبه رو می شوند، دولت ها از آنها حمایتی می کنند، اما در ایران وضع به گونه ای دیگر است.
22539