بازگشت به جهنم برای فرار از جهنم!۱۲۱۲ نظر

بازگشت به جهنم برای فرار از جهنم!

بازگشت به جهنم برای فرار از جهنم!

به گزارش سرویس ورزشی برنا، هفته پنجم لیگ برتر ایران سه شنبه این هفته با برگزاری سه دیدار آغاز می شود. در یکی از حساس ترین دیدارها دو تیم فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر و از ساعت 19 05 دقیقه رودرروی هم صف آرایی می کنند. جدالی که برای هر دو مربی که دست بر قضا کروات هم هستند؛ حیاتی است. هر دو در عطش کسب اولین برد به سر می برند و اگر این اتفاق نیفتد؛ بدون شک مشکلات جدی تری برایشان حاصل خواهد شد و حتی ممکن است جایگاه خود را روی نیمکت های تیمشان با خطرات بسیار جدی مواجه کند.

موقعیت در حال حاضر پرسپولیس با یک امتیاز در قعر جدول رده بندی حضور دارد و هر نتیجه ای غیر از برد، آن ها را سر جای خود نگه می دارد. در طرف مقابل فولاد هم در پی این است تا در سومین بازی خانگی خود به اولین پیروزی فصلش دست پیدا کند. شاگردان دراگان اسکوچیچ در صورت پیروزی می توانند حتی رتبه خود را تک رقمی کنند و البته باختشان می تواند جای آن هارا با سرخ های تهرانی در قعر جدول عوض کند.

ستاره با رفتن سروش رفیعی و بختیار رحمانی از فولاد، پیدا کردن ستاره در این تیم کار بسیار دشواری است. حالا عملکرد ضعیف فولاد در این هفته ها را هم به این مساله اضافه کنید. در هر صورت ساسان انصاری و اسماعیل شریفات جزو اصلی ترین امیدهای اسکوچیچ برای این دیدار خواهند بود. شریفات که امسال کاپیتان فولاد هم بوده؛ نشان داده خیلی خوب راه گل زدن به پرسپولیس را بلد است و زدن 6 گل به این تیم گواه همین مساله است. از طرفی ساسان انصاری که امسال نقش کلیدی تری در فولاد به عهده گرفته؛ می تواند دیگر بازیکن مهم قرمزپوشان اهوازی در بازی روز سه شنبه باشد.

در سوی مقابل و در ترکیب پرسپولیس پیدا کردن ستاره، کاری سخت تر از پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. اگر بخواهیم به مهدی طارمی اشاره کنیم؛ موقعیت های طلایی ای که در بازی های گذشته از دست داده به یادمان می آید. اگر به عالیشاه اشاره کنیم؛ شانس های صد در صدی که او در بازی مقابل ذوب آهن از دست داد را چه کنیم. به هر حال حداقل برای این بازی نمی توان ستاره خاصی برای سرخپوشان متصور شد.

حاشیه از آخرین باری که پرسپولیس از فولاد امتیاز گرفت 725 روز می گذرد. بعد از آن، 4 باخت نصیب قرمزپوشان شد. شریفات با زدن 6 گل به پرسپولیس از این حیث رکورددار به حساب می آید. سال پیش در اهواز، پرسپولیس 2-0 به فولاد باخت. رفیعی و شریفات گلزنان فولاد بودند. نکته جالب آن دیدار اخراج پیام صادقیان و محرومیت سه ماهه اش از فوتبال بود. برانکو تاکنون در خارج از خانه با پرسپولیس به پیروزی نرسیده است. سه باخت و یک تساوی حاصل کار او بوده است. فولاد تاکنو به سه تساوی و ا باخت دست پیدا کرده و پرسپولیس صاحبه یک تساوی و سه باخت شده است. هر دو تیم تاکنون رنگ برد را به خود ندیده اند. پرسپولیس سه هفته پیش در همین ورزشگاه با نتیجه 2-1 به استقلال خوزستان باخت. پرسپولیس در دو بازی خارج از خانه این فصلش دو باخت نصیبش شده و فولاد در دو بازی خانگی، یک باخت و یک تساوی بدست آورده است.

محسن مسلمان و سوشا مکانی بازیکنانی از پرسپولیس هستند که سابقه بازی در فولاد را داشته اند. در سوی مقابل امیر حسین فشنگچی و محمدرضا خانزاده بازیکنانی از فولاد هستند که لباس پرسپولیس را پیش از این بر تن کرده اند. البته این دو نفر به دلیل مصدومیت و محرومیت در این بازی نمی توانند به میدان بروند.

آن ها که نیستند محسن بنگر به دلیل محرومیت و لوکا ماریچ و وحید حیدریه به دلیل مصدومیت قادر به همراهی پرسپولیس در اهواز نیستند. در آن سو مهرداد جماعتی و امیرحسین فشنگچی به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیمشان نیستند و محمدرضا خانزاده هم به دلیل مصدومیت نمی تواند تیمش را در این مسابقه همراهی کند.

نمایش آخر پرسپولیس در آخرین بازی خود در ورزشگاه آزادی و جلوی چشمان هوادارانش با نتیجه 2-1 به ذوب آهن باخت. عالیشاه تک گل قرمزپوشان را به ثمر رساند. در سوی مقابل فولاد دست به کار تقریبا بزرگی زد و با متوقف کردن سپاهان با نتیجه 1-1 در اصفهان، نوار پیروزی های این تیم را پاره کرد. ساسان انصاری زننده تک گل تیمش بود.