انتقاد شدید نخبگان مریوان از عملکرد دولت در شهرستان مریوان۱۲۱۲ نظر

انتقاد شدید نخبگان مریوان از عملکرد دولت در شهرستان مریوان

انتقاد شدید نخبگان مریوان از عملکرد دولت در شهرستان مریوان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، همایش نخبگان مریوان که با هدف تشکیل هسته مرکزی نخبگان این شهرستان برگزار شد با برخی حواشی همراه شد که یکی از پررنگ‌ترین آنها انتقادهای تند نخبگان مریوانی از عملکرد «دولت تدبیر و امید» در شهرستان مریوان بود.

عبید رحمانی در همایش نخبگان شهرستان مریوان که در فرمانداری برگزار شد، با انتقاد شدید از عملکرد دولت یازدهم اظهار داشت «دولت تدبیر و امید» در شهرستان مریوان از شش ماه پیش مشغول تبلیغات ایجاد مرکز MRI در بیمارستان‌ این شهرستان بوده در صورتیکه تاکنون هنوز هم این مرکز به بهره‌برداری نرسیده و حتی یک مریض معاینه نشده است.

وی گفت «دولت تدبیر و امید»  به جای تبلیغاتی که خودشان نیز می‌دانند مردمی پسند بوده باید به‌دنبال وضعیت شناسی باشند و نظام سلامت را بر اساس نیازهای موجود در جامعه نهادینه و مشکلات مردم این شهرستان را رفع کنند نه بر اساس آنچه که می‌خواهند برای تبلیغات خودشان مورد استفاده قرار دهند.

یکی از نخبگان شهرستان مریوان تصریح کرد سلامت تنها "سر درد" نیست بلکه سلامت "روحی" است و باید به دولت بگوییم در حالیکه هیچ امکانات رفاهی مناسب، برای جوابگو بودن به نیازهای مردم شهرستان مریوان وجود ندارد چرا برخی شعارها را می‌دهند.

وی گفت در شهرستان مریوان هنوز زایشگاه متناسب با جمعیت این شهرستان ساخته نشده و تنها یک ماما وجود دارد بنابراین نمی‌توان توقع داشت که مردم نیز به روند روبه رشد و فرزندآوری اهمیت بدهند.

رحمانی افزود زیرساخت‌های نامناسب در این شهرستان سلامت روحی و روانی و جسمی جامعه را با خطری جدی مواجه کرده و سبب ایجاد بدبینی‌های مردم نسبت به بسیاری از فعالیت‌های دولت شده است.

وی اظهار کرد متأسفانه نظام سلامت که در دولت تدبیر و امید به‌وجود آمد در این شهرستان به گونه‌ای بوده که در بین مردم بدبینی‌های زیادی ایجاد کرده و هر روز این روند در حال افزایش است.

یکی از نخبگان شهرستان مریوان با انتقاد از وضعیت بیمارستان این شهرستان گفت در بیمارستان 64 تخت‌وخوابی شهرستان مریوان گاهاً بیش از 161 مریض بستری شده است.

شعارهای دولت برای توسعه شهرستان مریوان قابل مشاهده و روئیت نیست

جمال محمدی یکی دیگر از نخبگان و استاد دانشگاه و جامعه‌شناس شهرستان مریوان با اشاره به معضلات فرهنگی این شهرستان که وجود "مرز" می‌تواند آن را تشدید کند، اظهار داشت وجود مرز باشماق مریوان عامل اصلی ویران شدن و زوال فرهنگی شهرستان مریوان شده است.

وی گفت فرهنگ در مریوان نسبت به بیست سال پیش این شهرستان بسیار ویران‌تر و در حال انحطاط و عامل اصلی آن هم مرز باشماق مریوان بوده که باعث ایجاد اقتصاد سیاسی شده است.

این نخبه و استاد دانشگاه و جامعه‌شناس شهرستان مریوان با انتقاد از عملکرد دولت تصریح کرد در صورتیکه مردم روستاهای اطراف شهرستان مریوان به داخل شهر مهاجرت کرده‌اند و باعث ایجاد اشتغال‌های کاذب شده‌اند حرف زدن از آموزش و فرهنگ‌سازی کاملاً بی‌معناست.

وی با انتقاد از عملکرد «دولت تدبیر و امید» در شهرستان مریوان گفت «دولت تدبیر و امید» شعارهای زیادی به توسعه شهرستان مریوان داده است اما تنها یک مورد آن هم در این شهرستان قابل مشاهده و روئیت نیست که برای آن فعالیت‌های زیربنائی شده باشد.

محمدی افزود شهرستان مریوان یکی از بدترین ساختارهای موجود را دارد و از لحاظ شهری و شهرسازی و توسعه شهری هیچ اقدام مثبتی در این شهرستان انجام نشده است.

شعارهای دولت در مریوان برای کسب آرا مردم در انتخابات سال آینده نباشد

در ادامه این همایش یکی دیگر از نخبگان شهرستان مریوان با انتقاد از عملکرد دولت اظهار داشت همه ما شعار دادن را بلد هستیم اما مهم آن است که به شعارها عمل شود و امیدوارم شعارهای «دولت تدبیر و امید» در شهرستان مریوان عملی و برای کسب آراء مردم در انتخابات سال آینده نباشد.

سیوان امینی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان پارک علم و فن‌آوری کردستان به نخبگان مریوانی افزود شعارهای بدون عمل دولت مایه دلسردی مخترعان و نخبگان شده است.

انتهای پیام/