شهرداری و شورای شهر مریوان برای معضل زباله مریوان تدبیری بیندیشند۱۲۱۲ نظر

شهرداری و شورای شهر مریوان برای معضل زباله مریوان تدبیری بیندیشند

شهرداری و شورای شهر مریوان برای معضل زباله مریوان تدبیری بیندیشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مریوان با اشاره به معضل دپوی پسماند و زباله‌های شهرستان مریوان اظهار داشت شهرداری و شورای شهر مریوان باید برای ساماندهی و احداث محلی استاندارد در جهت دپوی پسماند شهری و معضلاتی که به‌وجود آمده تدبیری بیندیشند.

وی با اشاره به مشکلاتی که در محل دپوی پسماند و زباله شهر مریوان به‌وجود آمده است، گفت شهرداری مریوان باید برای حل این معضل فکر و برنامه اصولی در نظر بگیرد تا برای همیشه مشکلات مردم این شهر و روستاهای اطراف برطرف شود.

امام جمعه مریوان تصریح کرد تصمیم شهرداری و اعضای شورای اسلامی مریوان در جهت حل این معضل باید به گونه‌ای باشد که مردم این شهرستان و روستاهای اطراف دچار ضرر و زیان نشوند و رضایت‌مندی مردم حاصل شود.

ماموستا شیرزادی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به اعمال و رفتارهای انسان‌های صالح افزود انجام عمل صالحه انسان را رستگار و عاقبت به‌خیر می‌کند.

وی اظهار کرد انسان‌ها در دوران زندگی خود با رفتار و کردار درست و انجام عمل صالحه و کارهای نیک می‌توانند از عذاب الهی دور شوند و توشه آخرت خود را تضمین کنند.

شهروندان بانه‌ای گول "تبلیغات فروش فیش‌های حج در فضای مجازی" را نخورند

ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه با اشاره به اهمیت "رازداری" در بین مردم مسلمان گفت «رازداری» از صفات بارز پیامبران الهی و انسان‌های با ایمان است.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین و اولین رازدار انسان‌ها خود خالق پروردگار است، گفت مسلمانان و افراد با ایمان باید در زندگی رازنگهدار خود، خانواده و سایر انسان‌ها باشند.

امام جمعه موقت شهرستان بانه تصریح کرد مسلمانان باید راز و سفره دل خود را پیش آنسان‌های غریبه باز نکنند و به اعضای خانواده خود نیز آموزش بدهند که که رازدار باشند و اسرار خود را در بین دیگران بازگو نکنند.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به خرید و فروش فیش‌های حج در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت شهروندان بانه‌ای گول تبلیغات فضای مجازی و بدون منبع را نخورند و برای خرید سهمیه حج فقط به مراکز قانونی مراجعه کنند.

ماموستا کریمی با اشاره به مکان‌های قلیان‌سراها در شهرستان افزود باید نهادهای متولی برای برخورد و جمع‌آوری این مراکز با مرکز و شبکه بهداشت بانه همکاری کنند.

ذکر و یاد خداوند سبب آرامش دل و روح انسان می‌شود

ماموستا محمد علی کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهگلان، با اشاره به اهمیت و ضرورت ذکر و یاد کردن خداوند متعال گفت ذکر و یاد کردن پرودگار خالق سبب آرامش دل و روح انسان می‌شود.

وی افزود قلب خسته و افسرده انسان با «یاد خداوند» طراوت می‌یابد و حیات معنوی را به انسان هدیه می‌کند و در آیات و روایات نیز به آن اشاره شده است.

امام جمعه موقت دهگلان تصریح کرد همه ما مسلمانان باید در دوران زندگی خود با پیروی از دستورات خداوند متعال و حضرت رسول اکرم(ص) پیروی کنیم و در همه حال خداوند ار آگاه و ناظر بر اعمال خود بداینم و از وجود حق تعالی غافل نشویم چون یاد کردن خداوند سبب دوری انسان از گناه می‌‌شود.

وی گفت کسانی که از عبادت و اطاعت خداوند دور هستند از یاد و ذکر خدا غافل هستند و این افراد باید بدانند که هدف و راهشان گمراهی است چون از شیطان پیروی می‌کنند.

ماموستا کریمی افزود مسلمان واقعی هیچوقت نمی‌تواند از ذکر و یاد خدا غافل شود و باید همه ما نیز با دل و جان به ذات حق تعالی توجه داشته باشیم و فقط به پروردگار هستی تکیه کنیم.

انتهای پیام/