کره شمالی به تولید مواد مخدر روی آورد۱۲۱۲ نظر

کره شمالی به تولید مواد مخدر روی آورد

کره شمالی به تولید مواد مخدر روی آورد

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از دویچه وله، در حالی که دور جدید تحریم‌های بین المللی علیه کره شمالی دسترسی این کشور را به ارز خارجی محدود کرده است، گزارشات موجود حاکی از آن هستند که دولت کره شمالی تولید مواد مخدر در سطح صنعتی در این کشور را با هدف صادرات افزایش داده است.

 

این خبر که از سوی یک رسانه کره جنوبی منتشر شده است، حاکی از آن است که شرکت‌های تجاری دولتی در کره شمالی تولید و صادرات مواد مخدر و داروهای غیرقانونی را افزایش داده‌اند.

 

این منابع اعلام کردند به این شرکت‌ها دستور داده شده تا از محل فروش این مواد ارز خارجی تهیه کنند و این شرکت‌ها نیز به دلیل محدود شدن دست آنها در صادرات دیگر کالاها، فعالیت خود در فروش مواد مخدر را گسترش داده‌اند و عملاً مواد مخدر در سطح صنعتی در کره شمالی در حال تولید است.

 

استفان نگی استاد دانشگاه توکیو معتقد است کره شمالی سابقه طولانی در تولید و فروش مواد مخدر داشته و عملاً این صنعت یک حیاط‌خلوت برای دولت کره شمالی در زمینه تأمین ارز خارجی در دوران سختی محسوب می‌شود.

 

وی معتقد است کاملاً واضح است که آنها برای تأمین بودجه موردنیاز خود برای فعالیت نظامی به ارز خارجی نیاز دارند و به خوبی می‌دانند که پول زیادی در بازار غیرقانونی مواد مخدر وجود دارد.

فارس

110