افزایش 2 میلیارد دلاری درآمد هلدینگ خلیج فارس۱۲۱۲ نظر

افزایش 2 میلیارد دلاری درآمد هلدینگ خلیج فارس

افزایش 2 میلیارد دلاری درآمد هلدینگ خلیج فارس

به گزارش گروه اقتصادی آنا از نیپنا، عادل نژادسلیم درباره آخرین وضعیت برنامه‌های تولید و توسعه‌ای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، گفت سال گذشته 19.6 میلیون تن محصول پتروشیمی تولید کرده ایم که این میزان سال 92 حدود ۴/۱۷ میلیون تن بوده که تولید محصولات پتروشیمی از رشدی حدود 22 درصدی همراه بوده است.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه در شرایط فعلی نسبت تولید به ظرفیت نصب شده در سطح مجتمع های پتروشیمی تابعه هلدینگ خلیج فارس به 87 درصد افزایش یافته است، تصریح کرد در طول حدود چهار سال گذشته برنامه‌های متعددی با اولویت رفع موانع و گلوگاه‌های تولید در سطح مجتمع های پتروشیمی تابعه انجام گرفته است.

نائب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه در مجموع در طول چهار سال گذشته با افزایش 16 درصدی استفاده از ظرفیت های خالی نصب شده حدود چهار میلیون تن محصول پتروشیمی بیشتری تولید شده است، اظهار داشت هم اکنون دریافت خوراک بیشتر به دلیل افزایش صادرات نفت، تامین قطعات و کاتالیست از سازندگان اصلی و ازسرگیری تبادلات بانکی بین‌المللی پس از رفع تحریم‌ها از عوامل اصلی افزایش تولید در سطح هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بوده است.

وی، تاکید کرد در مجموع با افزایش 4 میلیون تنی تولید پتروشیمی در سطح مجتمع‌های هلدینگ با اجرای طرح‌های رفع گلوگاه‌های تولید حدود 2 میلیارد دلار درآمد بیشتر نصیب هلدینگ شده است.

نژاد سلیم با بیان اینکه پیش بینی می شود با اجرا و بهره برداری از طرح های جدید ظرفیت تولید هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تا پایان سال آینده به حدود 30 میلیون تن افزایش یابد، یادآور شد این ظرفیت تا سال 1402 و بدون احتساب تولید گاز در پالایشگاه بیدبلند و واحدهای NGL به حدود 45 میلیون تن افزایش می‌یابد.