هنر تکه‌دوزی یکی از هنرهای اصیل ایران است۱۲۱۲ نظر

هنر تکه‌دوزی یکی از هنرهای اصیل ایران است

هنر تکه‌دوزی یکی از هنرهای اصیل ایران است

به‌گزارش خبرنگار شبستان، علی حاجی‌شیزری، مدیر‌کل دفتر توسعه، ترویج  و آموزش معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه تکه دوزی گفت هنر تکه‌دوزی یکی از هنرهای اصیل ایران است که به‌واسطه بانوان این سرزمین ارائه شده و با همت شما هنرمندان فعال در این زمینه وارد عرصه جدیدی شده است.

 

وی بر لزوم ورود خلاقیت در صنایع‌دستی گفت وجود آثار تک و شاخص در نمایشگاه هنری تکه دوزی، از جمله کتیبه‌های پارچه‌ای که در مساجد و اماکن متبرکه نیز وجو دارد بسیار زیبا و هنرمندانه است که باید استفاده از آن‌ها فرهنگ‌سازی شود.

 

حاجی‌شیزری با اشاره به حمایت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی از آثار هنری تکه‌دوزی خاطرنشان کرد آثاری از تکه دوزی برای استفاده در نمازخانه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهیه خواهد شد.

 

وی با اشاره به تنوع دوخت‌ها و تکنیک‌ها  و پر شاخه‌ بودن این رشته هنرهای سنتی کشور، اظهار امیدواری کرد بتوانیم از این آثار در زندگی روزمره، هتل ها و ادارات نیز استفاده کنیم.

 

مدیرکل توسعه، ترویج و اموزش معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد کتاب یا بروشوری از آثار ارائه شده در نمایشگاه تهیه می کنیم و در اختیار طراحان داخلی و هتل‌ها قرار خواهد گرفت.

 

حاجی شیزری، ایجاد اشتغال و تولید را یکی از دغدغه های اصلی کشور عنوان کرد و گفت صنایع دستی با هزینه کم باعث ایجاد اشتغال خواهد شد و باید در این زمینه برنامه ریزی کنیم.

 

پایان پیام/47