۲۷۰۰ کالای داخلی و وارداتی مشمول استاندارد اجباری شد۱۲۱۲ نظر

۲۷۰۰ کالای داخلی و وارداتی مشمول استاندارد اجباری شد

۲۷۰۰ کالای داخلی و وارداتی مشمول استاندارد اجباری شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نیره پیروزبخت پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز استاندارد و آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان قزوین اظهار داشت روز جهانی استاندارد فرصتی برای پیمان دوباره در جهت حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین گذری بر مفاهیم پویای استاندارد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد خوشبختانه در سال‌های اخیر استاندارد مفهوم خود را تغییر داده و بر استاندارد در تمامی حوزه‌ها اعم از کالا، خدمات و فرآیندها تاکید دارد در حالی که در گذشته تنها استاندارد کالاها مدنظر بود.

رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد هر ساله شعار روز جهانی استاندارد با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیا و همچنین مطالبات ملی و بین‌المللی انتخاب می‌شود و امسال از بین 136 کشور یک جوان ایرانی پوستر استاندارد را طراحی کرده است.

پیروزبخت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر امر استانداردسازی خاطرنشان کرد امسال 1000 کالای داخلی و 1700 کالای وارداتی مشمول استاندارد اجباری شده‌اند در حالی که سال گذشته مصوب شد تمام کالاها و خدمات باید پیوست استاندارد داشته باشند و حرکت در این مسیر نیازمند تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوط است.

وی ادامه داد در سند حقوق شهروندی و برنامه ششم توسعه بر امر استاندارد تاکید شده است چراکه استاندارد و کیفیت 2 مولفه اثرگذار در افزایش صادرات به شمار می‌روند.

رئیس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد با تلاش و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی باید بر مفاهیم استاندارد جامه عمل پوشانده شوند و تمام مسئولان دولتی و خصوصی باید نسبت به رعایت استاندارد اهتمام داشته باشند.

پیروزبخت گفت در بحث تولیدات حلال اقدامات خوبی صورت گرفته و تاکنون 20 واحد صید و ذبح در کشور مجوز تولید حلال را اخذ کرده‌اند.

انتهای پیام/