درباره افتتاح شعب بانک‌های آلمانی در ایران اطلاعی ندارم شاید بانک‌های کوچک‌شان در مناطق آزاد شعبه بزنند۱۲۱۲ نظر

درباره افتتاح شعب بانک‌های آلمانی در ایران اطلاعی ندارم شاید بانک‌های کوچک‌شان در مناطق آزاد شعبه بزنند

درباره افتتاح شعب بانک‌های آلمانی در ایران اطلاعی ندارم شاید بانک‌های کوچک‌شان در مناطق آزاد شعبه بزنند

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان گفت فردا با اتاق برلین جلسه‌ای برای افزایش تعاملات داریم و حتما موضوع افتتاح شعب بانک‌های آلمانی در ایران که از سوی یک مقام رسمی کشور مطرح شده موضوع اصلی خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر افتتاح شعب بانک‌های آلمانی در ایران گفت من اکنون خارج از کشور هستم و خبری در این خصوص ندارم اما این صحبت‌ها برای من جالب است که چطور بانک‌های آلمانی به این نتیجه رسیده‌اند و ما به عنوان رابط اقتصادی دو کشور هیچ خبری از این تصمیم نداریم.

قصایی ادامه داد فردا با اتاق برلین جلسه‌ای برای افزایش تعاملات داریم و حتما این صحبت‌ها که از سوی یک مقام رسمی کشور مطرح شده تاثیر گذار خواهد بود و موضوع اصلی خواهد بود.

وی ادامه داد آن چیزی که به صورت صد درصد مشخص است این است که بانک‌های بزرگ آلمانی که در آمریکا شعبه دارند مانند دویچه بانک، اس‌ای بی‌و سایر بانک‌های بزرگ به دلیل جریمه‌ها و دردسرهای احتمالی بعدی، از حضور در ایران خودداری خواهد اما احتمال دارد که دی زی بانک  آن هم در مناطق آزاد تاسیس کند.

قصایی افزود پیش از تحریم‌های هسته‌ای، آلمان بزرگ‌ترین شریک تجاری ما بود به طوری که بیشتر ماشین آلات کارخانه‌های ما آلمانی هستند بعد از برجام نیز دوباره تعاملات ما با این کشور آغاز شده اما این بار بخش خصوصی و تاجران آلمانی با احتیاط بیشتری حرکت می‌کنند تا بدان جا که امروز ایتالیا مهم‌ترین شریک تجاری اروپایی ما شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان در پایان تصریح کرد با توجه به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه آخرین بار است که تعلیق تحریم‌ها را امضا کرده هنوز موضع آلمانی‌ها مشخص نیست اما به طور حتم تصمیم سیاسیون آن‌ها تاثیر زیادی دارد.