۸۵۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ در حوزه اینترنت اشیاء تراکمات مالی موجود خواهد بود۱۲۱۲ نظر

۸۵۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ در حوزه اینترنت اشیاء تراکمات مالی موجود خواهد بود

۸۵۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ در حوزه اینترنت اشیاء تراکمات مالی موجود خواهد بود

جوشقانی گفت براساس پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰، ۸۵۳ میلیارد دلار در حوزه اینترنت اشیا تراکمات مالی موجود خواهد بود.

اقتصادی ایلنا؛ حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همایش فعالان حوزه اینترنت اشیا گفت براساس پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰، ۸۵۳ میلیارد دلار در حوزه اینترنت اشیا تراکمات مالی موجود خواهد بود. این در حالی است که تعداد و نوع دستگاه‌ها در این حوزه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

وی افزود صنعت اینترنت اشیاء در اقتصاد کشور آمریکا تغییر بسیار مهمی دارد و بخشی از صنعت ارتباطی این کشور را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر تکنولوژی در حوزه اینترنت اشیا نسل پنجم است اما در ایران نسل سوم استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه باید به سوی سیستم IPV۶ مهاجرت کرد گفت اگر قرار باشد تا ۵۰ میلیارد دستگاه به شبکه متصل شوند باید نسل در حال استفاده یعنی IPV۴ را به IPV۶ تغییر داد. چراکه نسل حال حاضر توانایی پشتیبانی این میزان دستگاه را ندارد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره روش قانونمند شدن حوزه اینترنت اشیا گفت رگولاتورها دولتی هستند و همین مساله در کنار نظرهای متفاوت باعث شده تا با چالش‌هایی روبرو باشند که برای این مورد باید به اتفاقات رخ داده برای کدهای دستوری یا همان USSD اشاره داشت که در رسانه‌ها اخبار زیادی را به خود اختصاص داد.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد هم‌اکنون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با همکاری سازمان استاندارد ایران اقدام به تسهیل‌گری در آزمایش تجهیزات کرده است. همچنین سازمان تنظیم مقررات در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از انحصار و استفاده از تجهیزات بومی است تا صنعت اینترنت اشیا به اقتصاد کشور کمک کند.