قرار بر برگزاری اردو نبوده که حالا لغو شده‌باشد برآوردن توقعات برای رسیدن به مدال المپیک۱۲۱۲ نظر

قرار بر برگزاری اردو نبوده که حالا لغو شده‌باشد برآوردن توقعات برای رسیدن به مدال المپیک

قرار بر برگزاری اردو نبوده که حالا لغو شده‌باشد برآوردن توقعات برای رسیدن به مدال المپیک

ذبیح‌الله پورشیب درگفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره تعطیلی اردوهای تیم ملی کاراته و اعزام نشدن ملی‌پوشان به مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان دوبی گفت «پس از مسابقات فرانسه که تیم ملی توانست با 2 مدال طلا و 5 برنز به ایران بازگردد، از سوی فدراسیون به ما اعلام شد که برای اردوی بعدی تیم ملی به همه کاراته‌کاها اطلاع‌رسانی می‌شود. بنابراین من به عنوان ملی‌پوشی که تابع فدراسیون هستم، منتظرم تا زمان اردوی بعدی اعلام شود و باید بگویم اردویی قرار نبوده برگزار شود که حالا خبر تعطیلی‌اش مطرح شده است.»

وی افزود «مسابقات کاراته‌وان دوبی که هفته آینده برگزار می‌شود را کاراته‌کاهایی می‌روند که قصد دارند با هزینه شخصی در این رقابت‌ها شرکت کنند.»

ملی‌پوش وزن 84- کیلوگرم کاراته درباره مسابقات کارته‌وان هلند که قرار است اواخر اسفندماه برگزار شود نیز بیان کرد «اگر فدراسیون تصمیم گرفت که تیم ملی را اعزام کند، پیش از شروع مسابقات ثبت‌نام از نفرات شرکت کننده در سایت فدراسیون جهانی صورت می‌گیرد و پس از آن اردوی تیم ملی برگزار می‌شود و نهایتا هم تیم به رقابت‌ها اعزام خواهد شد.»

وی در واکنش به این موضوع که غیبت ملی‌پوشان کاراته در نیمی از مسابقات کاراته‌وان باعث افت رنکینگ جهانی آنها نمی‌شود، تصریح کرد «به طور حتم عدم حضور در بخشی از رقابت‌های لیگ جهانی به سود ما نیست. وقتی که تمام کاراته‌‌کاهای دنیا در این رقابت‌ها حضور دارند این موضوع بیانگر اهمیت مسابقات کاراته‌وان است. نیاز است شرایط به‌گونه‌ای باشد که ما هم بتوانیم در تمامی این رقابت‌ها حضوری فعال داشته باشیم تا ملی‌‌پوشان شرایط خود را برای حضور در مسابقات حفظ کنند.»

پورشیب در مورد اینکه عنوان شده مشکلات مالی فدراسیون کاراته زیاد است و این ورزش باید مورد حمایت مالی بیشتری قرار بگیرد، تاکید کرد «با توجه پتانسیل مناسبی که ملی‌پوشان ایران در 5 سال اخیر از خود نشان داده‌اند و با کسب مدال‌های مختلف انتظار را از کاراته بالا بردند، این توقع هم وجود دارد که وزارت ورزش و همچنین کمیته ملی المپیک از این ورزش که در المپیک 2020 شرکت می‌کند، حمایت کنند. بسیاری از کشورها از حالا برای موفقیت در المپیک خیز برداشته‌اند و برنامه بلندمدتی را در حال اجرایی کردن هستند که ثمره آن را در المپیک هم می‌بینند.»

وی افزود «ما هم اگر تصمیم داریم که در المپیک به مدال دست یابیم نباید زمان را از دست بدهیم و همه برنامه‌ها را موکول به چند ماه آخر باقیمانده تا بازی‌های المپیک کنیم. سهمیه المپیک را باید سال قبل از آن گرفت و پس از آن هم برای مدال طلا تلاش کرد. مدالی که برای ورزش ایران بسیار با ارزش خواهد بود.»