کنسرت «تصنیف و ترانه» از همنوازان فاخته برگزار می‌شود۱۲۱۲ نظر

کنسرت «تصنیف و ترانه» از همنوازان فاخته برگزار می‌شود

کنسرت «تصنیف و ترانه» از همنوازان فاخته برگزار می‌شود

کنسرت «تصنیف و ترانه» از گروه موسیقی همنوازان فاخته به سرپرستی خشایار پارسا و خوانندگی محبعلی بخشی، در نیمه دوم از آخرین ماه زمستانی 1396 در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، گروه موسیقی همنوازان فاخته، طی دو تاریخ جمعه و شنبه 18 و 19 اسفند ماه سال جاری، با رپرتواری از دو گونه تصنیف‌های دوره قاجار و گونه ترانه‌های دوره پهلوی، به خوانندگی محبعلی بخشی به اجرای کنسرت می‌پردازد.

خشایار پارسا، نوازنده، آهنگساز و سرپرست این گروه، درباره کنسرت پیش رو گفت ما قصد داریم که تفاوت اجرای موسیقی و کلام را مابین دو دوره قاجار و پهلوی در این کنسرت با تنظیم و آهنگسازی همنوازان فاخته نمایان و ارائه کنیم.

این موزیسین که نوازندگی سنتور مجموعه را نیز برعهده دارد، در معرفی دیگر اعضا افزود هدایت کلاری (سه تار و بم تار)، مهدی شیخ (تار و سه تار)، آرمان حیدریان (کمانچه)، ابوذر حسینی (عود)، علیرضا رسولی (کمانچه آلتو)، حسین گازر (تنبک)، نیما داغمه چی (تار و سه تار) و هامون بهرامی مقدم (سنتور)، دوستان نوازنده‌ای هستند که در کنسرت پیش رو به اجرا می‌پردازند.

پارسا در پایان خاطرنشان کرد این کنسرت بیشتر کلام محور است و به بررسی و معرفی تفاوت میان دو گونه تصنیف و ترانه در دو دوره قاجار و پهلوی می‌پردازد.

کنسرت «تصنیف و ترانه» از گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا» و آواز محبعلی بخشی در ساعت 21 از دو تاریخ 18 و 19 اسفند ماه سال جاری، در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند، جهت خرید اینترنتی بلیت‌ها با قابلیت انتخاب صندلی، به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

7