بیش انگاری و کم انگاری از مشکلات گریبان گیر جامعه هستند که باید علاج شوند۱۲۱۲ نظر

بیش انگاری و کم انگاری از مشکلات گریبان گیر جامعه هستند که باید علاج شوند

بیش انگاری و کم انگاری از مشکلات گریبان گیر جامعه هستند که باید علاج شوند

 

پایگاه خبری پلیس، سردار "کاظم مجتبایی" در نشست تعاملی با دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان، اظهار داشت اعتقاد من این است نگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم به این فریضه یک نگاه فراگیر است که قابل تقدیر بوده و در توسعه و گسترش امر به معروف و نهی از منکر عملکردی بی ادعا دارد.

وی افزود اگر ما بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر را فقط در حجاب و عفاف منحصر کنیم ظلم به امر به معروف است،آن چه که بزرگان ما دنبال می کنند عمل است نه شعار ،عمل به امر به معروف در اجزای کوچکی خلاصه نمی شود و گستره خیلی بزرگی دارد که اگر ما همین دو معنا را در زندگی پیاده کنیم  بساط بحران های اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی جمع خواهد شد.

سردار مجتبایی اضافه کرد هزینه هایی که بر جامعه تحمیل می شود و بد اخلاقی هایی که در ابعاد مختلف در جامعه صورت می گیرد، نشانه این است که ما از امر به معروف و نهی از منکر فاصله گرفته ایم، قرآن کریم بهترین الگو برای امر به معروف و نهی از منکر است ،خیلی زیبا موشکافی می کند و به ما درس می دهد ،آیه شریفه "کیف تعلمون" چگونه عمل کردن است ،خدمت در این عرصه نیز به تناسب اهمیتش اجر و پاداش مهمی دارد.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد ما نمی توانیم نسبت به مشکلات اخلاقی و دیگر آسیب های گریبان گیر جامعه بی تفاوت باشیم،باید این مشکلات را مرتفع کنیم ، یکی از مشکلات جامعه بیش انگاری است و آسیب آن کمتر از کم انگاری نیست،بیش انگاری کوبیدن بر طبل منکر است و باید از آن پرهیز کرد، بایستی عادلانه، منطقی و مطابق با خواسته دین و خداوند عمل کنیم و خداوند هم شرایط را برای ما مهیا خواهد کرد.

سردار مجتبایی خاطرنشان کرد اعتقاد ما بر این است که فعالیت های مشترک گذشته باید استمرار و تداوم داشته و تعمیم و گسترش داده شود و روز به روز بر سطح تعاملات فی مابین افزوده شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم نیز افزود آمران به معروف رسالت مهمی در جامعه دارند و آن بیداری مردم و جلوگیری از ناهنجاری هاست این افراد بی توقع به وظایف خود جامه عمل می پوشانند.

حجت الاسلام " محمد حسین معرفت" تصریح کرد اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گسترش نیابد بسیاری از آموزه ها و معارف دینی در جامعه مورد توجه قرار نمی گیرد و فراموش می شود،متاسفانه عده ای از انسان ها در غفلت از یاد خدا به دنبال امیال مادی و هوس های دنیوی خود حرکت می کنند و معضلات و ناهنجاری های بی شماری را در جامعه به وجود می آورند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم ادامه داد دشمنان نیز هجمه های مختلفی را از طریق ابزارهای فرهنگی علیه نظام ایجاد می کنند که یکی از این هجمه ها به فراموشی سپردن اهمیت امر به معروف و نهی از منکر است،در چنین شرایطی وظیفه آمران به معروف و ناهیان از منکر بسیار سنگین است.

وی با اشاره به آموزش های لازم به افراد در زمینه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت 5 هزار نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر آموزش دیده اند و در این زمینه فعالانه حضور دارند، این آموزش ها در قالب آشنایی با احکام و روانشناسی مخاطب پیگیری می شود و این افراد با شیوه های مطلوب و مختلفی فعالیت می کنند و آثار و برکات زیادی را با حرکت فرهنگی خود به وجود می آورند.

حجت الاسلام معرفت با نقل روایتی از پیامبر اکرم (ص)  که فرمودند " مسلمانی که امر به معروف و نهی از منکر نکند، مومن بی دین است" ،زیر بنای همه اصول را امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی فعالیت‌های ستاد استان قم را در2 بخش تقسیم کرد و گفت فعالیت را در چند بخش شروع کردیم و تقریباً عمده فعالیت در آموزش‌ و پرورش بوده است که تشکیل شورا در مدارس که یکی از کانون‌های مهم برای پرورش فکری جوان‌هاست و با راه اندازی جلسات اولیاء و مربیان برای خانواده‌ها برنامه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام معرفت در تشریح دیگر برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد و هیئت اشاره کرد و گفت دومین برنامه ما در مساجد و هیئت‌ها بود که سعی کردیم شوراهایی در این مکان ها تشکیل بدهیم که الحمدلله موفقیت‌های خوبی در ستاد امر به معروف کسب کرده‌ایم و در نظر داریم مساجد را به کانونی تبدیل کنیم که حل مشکلات مردم در آنجا صورت بگیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم خاطرنشان کرد حجاب یکی از دغدغه های ستاد امر به معروف قم است ،مسائل دیگری را نیز پیگیری می کنیم که تا حصول نتیجه قدری زمان می برد،باید با همکاری همدیگر از ترویج و اشاعه فرهنگ غرب زدگی جلوگیری کنیم و تقاضا داریم تعاملات دو سویه بیشتر شود و در ثبات امنیت و کم شدن جرایم و آسیب های اجتماعی موثر باشیم.#