شرحِ پری به شعر معاصر۱۲۱۲ نظر

شرحِ پری به شعر معاصر

شرحِ پری به شعر معاصر

نمایشگاه آثارخوشنویسی حسین قنواتی با عنوان «شرحِ پری به شعر معاصر» رویدادی مفهومی در آثار خوشنویسی که بر دیوار نگارخانه‌ لاجورد به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، آثارخوشنویسی حسین قنواتی در نمایشگاهی با عنوان «شرحِ پری به شعر معاصر» با رویکردی تازه در ترکیب بندی و رنگ‌های متناسب خط با فضای شعر نو از 27 بهمن در نگارخانه‌ لاجورد وابسته به موسسه کتاب آرایی ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود.

با توجه به سابقه‌ فعالیت این شاعر و هنرمند و انتشار مجموعه‌ «لیلیِ لال»، عنوان این نمایشگاه نیز اجرای ایده‌ای راز آلود به نظر می‌ رسد که به گفته‌ وی از تلفیق مضمون و تصویر در ذات شعر نو و ظرفیت‌های خوشنویسی پدید آمده است.

به این ترتیب نتیجه‌ تجسمی این تلفیق، نمایشگاهی است که با حضور هنرمندان و برخی از شاعران آثار یاد شده گشایش خواهد یافت و به مدت یک هفته تا 3 اسفند ماه پیش روی علاقمندان حوزه‌ ی شعر و هنرهای تجسمی خواهد بود.

در آثار این نمایشگاه از شعرهای مهدی اخوان ثالث، سهراب سپهری، نادر نادرپور، نصرت رحمانی، مهرداد اوستا، سیدعلی صالحی، منوچهر آتشی، فریدون مشیری، فروغ فرخزاد، شمس لنگرودی و فریاد شیری استفاده شده است.

قابل توجه است ، نگارخانه‌ لاجورد واقع در خیابان بزرگمهر، تقاطع خیابان فلسطین، شماره 29 ازساعت شانزده روز جمعه 27 بهمن 1396 پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهد بود.