رهاسازی بیش از 2 هزار خودروی گرفتار شده در برف۱۲۱۲ نظر

رهاسازی بیش از 2 هزار خودروی گرفتار شده در برف

رهاسازی بیش از 2 هزار خودروی گرفتار شده در برف

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیـل گفت از ابتدای زمستان تاکنون راهداران سخت کوش توانسته اند بیش از 2 هزارو 100 خودروی گرفتار شده در برف را رهاسازی کنند.

​به گزارش ایلنا، علی رحمتی در بازدید از عملیات برف روبی محور اردبیل ، نیر و سه راهی سرعین با بیان اینکه از ابتدای بارش اخیر سه هزار کیلومتر باند برف روبی شده در جمع خبرنگاران گفت با وجود تداوم بارش برف و خیس و لغزنده بودن محورها، تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی باز است.

وی از امدادرسانی به ۱۰۰ دستگاه خودرو گرفتار شده در برف شب گذشته خبر داد و تصریح کرد ۱۲۰ اکیپ با ۴۲۰ نفر نیروی انسانی و ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات در جاده‌های استان مستقر هستند و با روحیه جهادی و انقلابی در سرمای سرد و سخت زمستان با افتخار به مردم شریف خدمت می کنند.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت در خصوص مسدود بودن راه‌های روستایی فعلا گزارشی دریافت نشده و با این وجود نیروهای راهداری در محورهای مواصلاتی جهت برف روبی و بازگشایی مشغول به کار هستند و آماده خدمت رسانی به مردم می باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیـــل افزود از اول زمستان تاکنون 9 هزارتن شن و نمک برای برف روبی بیش از 81 هزار کیلومتر باند در استان استفاده شده است.

وی به تداوم نمک پاشی و برف روبی در محورها اشاره کرد و افزود انتظار می‌رود رانندگان نیز با رعایت سرعت مطمئنه و قوانین در محورها تردد کنند و در محورهای کوهستانی نیز حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.