دستگیری 90 نفر از دلالان و اخلالگران بازار ارز در کمتر از 10 دقیقه کاهش 100 تومانی قیمت ارز۱۲۱۲ نظر

دستگیری 90 نفر از دلالان و اخلالگران بازار ارز در کمتر از 10 دقیقه کاهش 100 تومانی قیمت ارز

دستگیری 90 نفر از دلالان و اخلالگران بازار ارز در کمتر از 10 دقیقه کاهش 100 تومانی قیمت ارز

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار “حسین رحیمی” با حضور در جمع خبرنگاران گفت طی روزهای اخیر بازار ارز وضعیت خوبی نداشت و روند صعودی قیمت آن باعث شد با تعاملات و جلسات صورت گرفته با قوه قضائیه و بانک مرکزی، پلیس وارد عمل شد.

وی ادامه داد بر این اساس صبح روز جاری با رصدهای اطلاعاتی پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری، پلیس امنیت و یگان امداد طرح برخورد با اخلالگران بازار ارز اجرا شد که طی آن 90 تن از دلالان و اخلالگران بازار ارز دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در این طرح 500 هزار انواع ارز کشف و 16 واحد صنفی از سوی پلیس امنیت شناسایی شد و مالکان آن مورد تذکر واقع شدند، گفت بعد از این عملیات ماموران پلیس آگاهی و پیشگیری در محل های اصلی تجمع این افراد به صورت مستمر حضور یافته و با متخلفان برخورد قانونی و قضایی می کنند.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه متخلفان به مرجع قضایی معرفی می شوند، اظهار داشت طی بررسی های انجام شده از آغاز طرح تاکنون بیش از 100 تومان قیمت ارز کاهش یافته است.

سردار رحیمی بیان داشت پلیس برای تثبت محل های تجمع دلالان همچون سبزه میدان، منوچهری و پاساژ افشار نیروهای خود را در این محل ها مستقر می کند و این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت و اگر دلالان پاتوقشان را عوض کنند باز هم پلیس به سراغشان رفته و با آنها برخورد قانونی می کند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان با اشاره به اینکه یکی از نهادهای درخواست کننده اجرای این طرح بانک مرکزی است، گفت بیش از یک ماه است پلیس در حال بررسی موارد این طرح می باشد و اکثر این افراد از قبل شناسایی شده و در کمتر از 10 دقیقه دستگیر شدند./