مجیدی: «آن سوی ابرها» قدمی برای انتقال اندیشه ایرانی به آن سوی مرزها است۱۲۱۲ نظر

مجیدی: «آن سوی ابرها» قدمی برای انتقال اندیشه ایرانی به آن سوی مرزها است

مجیدی: «آن سوی ابرها» قدمی برای انتقال اندیشه ایرانی به آن سوی مرزها است

به گزارش خبرنگار سینمایی شبستان، اکران خصوصی فیلم سینمایی «آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی شب گذشته ۲۳ بهمن ماه با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران سینمایی در پردیس کوروش برگزار شد.

 

مجید مجیدی قبل از اکران این فیلم سینمایی که پروژه مسترک بین ایران و هند است، گفت خوشحالم اولین نمایش فیلم در میان سینماگران ایرانی است و این فیلم با سرمایه گذاری مشترک ایران و هند ساخته شده است و عوامل فیلم به جز حسن حسندوست، محمدرضا دلپاک و مهران کاشانی، همگی از هند بودند چراکه قصه فیلم در هندوستان می گذرد و زبان فیلم نیز هندی است.

 

وی با اشاره به ظرفیت های بسیار سینمای ایران برای جهانی شدن، تاکید کرد سینمای ایران ظرفیتهای بسیاری را برای جهانی شدن طی سالهای گذشته نشان داده است و این امکان جهانی شدن به واسطه حضور فیلمسازان که‌ باعث رونق اقتصادی می‌شود.

 

مجیدی درباره سینمای هند نیز گفت سینما در هند یک صنعت جدی است و سالی سه هزار فیلم در این کشور ساخته می شود که سبب رشد سینما در این کشور شده است، البته در نوع نگاه و پرداخت آنها سینما ضعف هایی وجود دارد ولی در عوض سینمای ایران در هند بسیار شناخته شده است و طرفدار دارد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که «آن سوی ابرها» بتواند برای سینمای ایران ظرفیت سازی کند و قدمی باشد که بتوانیم اندیشه و نگاه مان را به آن سوی مرزها ببریم و زمینه ساخت و نمایش و اکران گسترده فیلمهای ایرانی را از این طریق فراهم کنیم.

 

کارگردان «آن سوی ابرها» یکی از دغدغه های اصلی‌اش را حضور فراتر از جشنواره ها برشمرد و افزود از دغدغه های اصلی من این بوده که فراتر از جشنواره ها حرکت کنم و به واسطه اینکه سینمای ایران توفیقات زیادی در دنیا داشته است، بتوانیم فیلم های ایرانی را به اکران جهانی برسانیم.

 

وی تاکید کرد امروز فرصتی است که سینمای ایران از جشنواره های جهانی عبور کند و به سمت اکران جهانی برود تا آورده فرهنگی و اقتصادی خوبی داشته باشد.

 

مجیدی در پایان با تشکر از اهالی رسانه بیان کرد رسانه همیشه از سینمای ایران حمایت می کنند و ما خبرنگاران سینمایی را جدا از سینما نمی دانیم و عضو خانواده سینمای ایران هستند.

 

به گزارش شبستان، در این مراسم، حبیب ایل بیگی، سیدرضا میرکریمی، سیدمحمود رضوی، محمدحسین مهدویان، بهرام توکلی، غلامرضا موسوی، پیمان قاسمخانی، مرتضی علی عباس میرزایی، کیهان ملکی و جمع دیگری از هنرمندان و اهالی رسانه حضور داشتند.

 

اکران فیلم سینمایی «آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی از هفته آینده در سینماهای سراسر کشور آغاز خواهد شد.

 

پایان پیام/425