آنجلینا جولی اگر قهرمان است به جنگ حرمسراها در غرب برود +عکس و سند۱۲۱۲ نظر

آنجلینا جولی اگر قهرمان است به جنگ حرمسراها در غرب برود +عکس و سند

آنجلینا جولی اگر قهرمان است به جنگ حرمسراها در غرب برود +عکس و سند

به گزارش جام نیوز، این روزها از آمریکا و اروپا بیشترین صدایی که با جیغ های ممتد شنیده می شود ناله زنانی است که قربانی تجاوزهای رسمی و سیستماتیک شده اند.

 

دو جنبش زنانه علیه (من هم همین‌طور و دیگر بس است) این وضعیت در اروپا و آمریکا شکل گرفته و بسیاری از زنان مشهور سینما هم از آن حمایت مالی و معنوی کرده اند.

 

آمار‌ها نشان می‌دهند از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ در اروپا، شمار تجاوز و آزار جنسی ۴۷ درصد افزایش داشته است.

 

روز گذشته در خبرها آمده بود که آنجلینا جولی با دبیرکل پیمان ناتو به توافق رسیده اند تا او ناجی زنانی شود که قربانی مزاحمت های جنسی در مناطق جنگی می شوند.

 

به گزارش صدای آمریکا، جولی که پس از ملاقات با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در بروکسل سخن می گفت، افزود «ما بر آموزش، گزارش دادن، رصد کردن و مراقبت به عنوان راه های مبارزه با گریز مجرمان، بدون تحمل کیفر تمرکز می کنیم.»

 

 

اما دادن این ماموریت به یک زن قدرتمند در عرصه سینما و معرفی او به عنوان ناجی و قهرمان برای مناطق جنگ زده، در شرایطی است که در تمام جنگ های رخداد داده در جهان می توان ردپایی از ناتو و هم پیپمانان آن یافت و مضافا اینکه مرز کشورهای عضو ناتو با وجود دوری از محیط های درگیری های مسلحانه، درگیر جنگ تمام عیار تجاوز و آزارهای جنسی علیه زنان است، جنگی که در آن زنان قدرتمند هم مرز امنیتی ندارند چه رسد به زنان جامعه.

 

از این ها گذشته آنجلینا جولی خود یکی از قربانیان همین ناامنی است.

 


 

 

 

اما برای روشن شدن ابعاد ماجرا در ادامه با اتکا به به منابع رسانه ای کشورهای غربی خواهید دید که تجاوز به زنان در کدام کشورها وضعیت وخیم تری دارد؟ در مناطق جنگ زده یا کشورهای مدرن و غربی.

طبق نظرسنجی ای که آژانس اروپایی حقوق بنیادی درباره انواع خشونت فیزیکی، جنسی یا روانی نسبت به زنان انجام داده، بیش از نیمی از زنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از سن ۱۵ سالگی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

 

به گزارش یورونیوز، در این نظر سنجی با ۴۲ هزار زن از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا مصاحبه شده است.

 

 

هرچه تحصیلکرده تر میزان آزار بیشتر

بر همین پایه؛ هر چه زنان دارای تحصیلات بالاتر و از موقعیت شغلی یا اجتماعی بهتری برخوردار باشند، بیشتر مورد مزاحمتهای جنسی قرار می گیرند.

 

همچنین طبق نظر سنجی اتحادیه اروپا، ۶۹ درصد زنانی که تحصیلات عالی دارند آزارهای جنسی را تجربه کرده اند. در حالیکه تنها ۴۶ درصد از زنانی که تحصیلات ابتدایی را گذرانده اند قربانی آزارهای جنسی شده اند.

 

در واقع زنانی که در اروپا مدیر ارشد هستند یا مدرک دانشگاهی دارند، دو برابر بیشتر از زنان دیگر قربانی آزارهای جنسی می شوند.

 

هرچی غربی تر، آزارها  بیشتر

هر چه کشورهای اروپایی غربی تر و به مرز اتحادیه اروپا نزدیک تر و یا داخل محدوده آن می شوند، آمارها افزایش می یابد.

 

در کشورهای اسکاندیناوی و در فرانسه، زنان بیشتری قربانی این قبیل خشونتها می شوند.

 

سوئد و دانمارک در راس هستند به ترتیب ۸۰ و ۸۱ درصد زنان در این دو کشور آزار و اذیتها را گزارش کرده اند.
 

در حالیکه این میزان در بلغارستان ۲۹ درصد است.

 

یعنی در کشورهایی که از نظر برابریهای جنسیتی در وضعیت خوبی هستند، بیشتر قربانی این قبیل خشونتها می شوند. در واقع زنانی که در اروپا مدیر ارشد هستند یا مدرک دانشگاهی دارند، دو برابر بیشتر از زنان دیگر قربانی آزارهای جنسی می شوند.

 

گزارش نمی کنند چون هزینه شکایت سرسام آور است

تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شده، نشان می دهد که از هر ۵ زنی که قربانی آزار جنسی شده اند، ۴ نفر آنها، این مزاحمتها را به کارفرمایانشان گزارش نکرده اند. در فرانسه هم تنها ۵ درصد قربانیان آزار جنسی به مراجع قانونی شکایت می کنند.

 

به گزارش یورونیوز، در حال حاضر هزینه بررسی پرونده آزار جنسی در این دادگاهها حدود ۱۲۰۰ پوند (۱۴۰۰ یورو) است که رقم قابل ملاحظه ای است و در بیشتر موارد هم به نتیجه نمی رسد.

 

آزار جنسی در محیط کار

محیط کار یکی از آن جاهایی است که زنان در معرض ناامنی هستند.
 

تخمین زده می شود در فرانسه از هر پنج زن، یکی در محیط کار مورد این قبیل آزار و اذیتها قرار می گیرد.

 

طبق نظرسنجی که به تازگی در بریتانیا انجام شده نیمی از زنان در این کشور آزار و اذیت جنسی در محیط کار را تجربه کرده اند.

 

بیش از ۹۰ درصد زنان که از آزار جنسی در محل کار خود شکایت می کنند یا اخراج می شوند یا استعفا می کنند و بعد هم برای پیدا کردن شغل جدید مشکلات زیادی خواهند داشت.

 

 

داستان نمایندگان شهوت زده

بنابر گزار رسانه ها، در پارلمان اتحادیه اروپا زنان توسط مردان نماینده، دستمالی می شوند و این قصه ای دور و دراز دارد.

گفته شده است نمایندگان مرد پارلمان اتحادیه اروپا در مواردی در ازای به دست آوردن شغل یا رسیدن به خواست سیاسی زنان، از آنها تقاضای رابطه جنسی کرده‌اند.

 

 

آزارجنسی در عالم سیاست

تجاوز به زنان در عالم سیاست نیز شایع است.

بیشتر بخوانید

آزار جنسی چند باره کارکنان زن سازمان‌ملل

درخواست ترامپ از بازیگر فیلم های غیراخلاقی +عکس

کمک زنان قدرتمند بی دفاع[!] به زنان ضعیف/ نامه هفتصد هزار کارگر زن علیه آزار جنسی +عکس

 

 

این چند خبر و گزارش را بخوانید

جورج بوش پدر، رییس جمهوری سابق آمریکا که در ۹۳ سالگی به سرمی‌برد، هثرلیند بازیگر جوان آمریکایی را آزار داد.

 

 

دونالد ترامپ که در ایام انتخابات آمریکا از سوی سه زن متهم به آزار جنسی شده بود، پس از ماه ها کش و قوس به موردی دیگر در رابطه با یک زن فیلم های غیراخلاقی اعتراف کرد.

 

 

رسانه‌ها در بریتانیا از استعفای وزیر دفاع دولت ترزا می در پی جنجال آزار و تعرض جنسی خبر دادند.

 

به نوشته رادیو فردا، ترزا می نخست وزیر بریتانیا خطاب به مجلس عوام گفت اعضای تمامی احزاب سیاسی کشور «عمیقا نگران» جنجال اتهامات آزار و تعرض جنسی هستند که در روزهای اخیر پارلمان این کشور را «به لرزه انداخته است».

 

 

به گزارش یورونیوز، دونی بوپن، یکی از اعضای عالیرتبه حزب سبز در فرانسه به آزار جنسی 14 زن متهم شد.

 

و در صدای آمریکا آمده است درعرصه سیاسی نیز «ال فرنکن» سناتور مینه‌سوتا، بابت ملاعبه بی اجازه یک مجری تلویزیونی در یک عکس در سال ۲۰۰۶ عذرخواهی کرد.

همچنین روی مور، نامزد جمهوریخواه ایالت آلاباما در انتخابات سنای آمریکا به اتهام آزار جنسی از سوی چند زن روبرو شده است.

 

آزار جنسی در بخش رسانه ای

آزار و اذیت ها آمارها در رسانه هایی که صدها گزارش و برنامه علیه کشوری مانند ایران در موضوعی مشابه به ذهن ها پمپاژ می کنند، قابل تامل است.

 

آن بالفورد به اعضای کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس عوام بریتانیا گفت که بی‌بی‌سی در حال بررسی "۲۵ پرونده جاری" در این رسانه است.

 

بی‌بی‌سی در پاسخ به این سئوال که در حال حاضر چند تن از کارکنانش از کار تعلیق شده‌اند تا به ادعاها علیه آنها رسیدگی شود، گفت "نمی‌توانیم در مورد افراد اظهارنظر کنیم، اما هر اعتراضی را با جدیت بررسی می‌کنیم.
 

 

 

در دیگر گزارش صدای آمریکا آمده است شبکه تلویزیونی آمریکایی سی بی اس (CBS)، «چارلی رز» مجری سرشناس تلویزیون های آمریکا را به خاطر آزار جنسی 8 زن اخراج کرد. او 79 ساله است.

 

 

آزار جنسی از جنس فیلم های هالیوود

اینجا دیگر غوغایی برپاست. در هالیوود و سینما آمار از دست همه در رفته است.

مریل استریپ و کیت وینسلت، کوئینت پالترو، آنجلینا جولی، اشلی جود، امیلی نستور، اسکارلت جانسون و اولیویا ماندر، لوسیا ایوانز و دهها زن سرشناس و قدرتمند عرصه هنر یک سوی ماجرا هستند و هاروی واینستین، برت راتنر، جیمز تاباک، کوین اسپیسی، هنرپیشه، لوئی سی کی، کمدین و استیون سیگال، مایکل داگلاس و دیگرانی از غول های جنسی سینما در طرفی دیگر.

 

 

بیشتر بخوانید

فیلم بازیگر مشهور اکران نمی شود/ بخاطر تعرض به دخترخوانده

با خیلی از این زنان، دوست صمیمی بودم چرا آبروی مرا بردند! +عکس

نمی دانیم از کجا شروع کنیم

اشاره ای گذرا به چند مورد

دادستان نیویورک نمونه می‌آورد واینستین همکاران زن خود را تهدید می‌کرد و کلماتی می‌گفت چون "من او را می‌کشم" یا "نمی‌دانند که چه قدرتی دارم". او به ارتباط هایش با سیاست‌مداران برجسته تاکید می‌کرد و می گفت مقامات مخفی می‌توانند مشکلات‌اش را حل کنند. او در ازای پیشرفت‌های شغلی افراد خواستار روابط جنسی با آنان بوده است.

 

 

«لوسیا ایوانز» بازیگر و خواننده ایرلندی زیمباوه ای تبار که تجربه جنسی خود را با «واینستین» در مقاله ای در نیویورکر فاش کرد، یکی از شاکی های او در نیویورک است. نام زن دیگر فاش نشده است.

ایوانز به نیویورکر گفته که در یک جلسه ملاقات با «وینستین» در سال ۲۰۰۴، از او خواسته برهنه شود و او را وادار کرد که عملی جنسی انجام دهد.

 

بیشتر بخوانید

بازیگر زن او مرا به اتاق هتلی کشاند و برهنه شد +عکس

 

خانم «برادوی» در گفتگو با نشریه «هالیوود ریپرتر» به بیان جزئیاتی از آزار جنسی داگلاس پرداخت و مدعی شد او حرفهای زشتی به او می زد و حتی مقابل او خودارضایی کرد.

 

 

به گزارش صدای آمریکا، «اوما ترمن» در مصاحبه ای با مجله «نیویورک تایمز» درباره آزارجنسی توسط این تهیه کننده هالیوود به دیداری با «واینستین» در هتلی در پاریس در دهه ۹۰ میلادی اشاره کرده که «واینستین» با حوله حمام ظاهر شده و او را به سوی اتاق بخار هدایت کرده است.

خانم «ترمن» می گوید مدتها بعد از این ماجرا، «واینستین» در لندن قصد تجاوز به او را داشت.

 

 

 

هنرپیشه موفق هالیوودی، سلما هایک، هاروی واینستین را "هیولایی" پر از خشم توصیف کرده و می گوید این تهیه کننده او را در معرض آزار و تهدید جنسی قرار داده است.

خانم هایک در مقاله ای در نیویورک تایمز نوشت که آقای واینستین یک بار به او گفت "می‌کشمت، فکر نکن نمی توانم."

 

آنتونی رپ، بازیگر ۴۶ ساله آمریکایی چندی پیش اعلام کرد که در ۱۴ سالگی مورد آزار جنسی کوین اسپیسی قرار گرفته است.

 

و حرف آخر در هالیوود

و حرف آخر را جین فوندا برنده اسکار بعد از اشاره به مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفتن در کودکی زد با توجه به نگاه جنسیتی حاکم بر سینما و تاکید بر نمایش زنان در زمینه‌های جنسی این باعث می‌شود که از نظرش بازیگر زن جوان بودن کاری "وحشتناک" باشد و به قول او شما مجبورید خیلی زیاد برهنه شوید.

 

 

آزارجنسی با نیروی ورزش

زمین ورزش هم یکی از شکارگاه های غول های جنسی در سرزمین "گرگ ها در لباس میش" است.

 

چند مورد کوتاه

دکتر لری نصار که برای سال‌ها پزشک ملی‌پوشان ژیمناست آمریکا بوده در دادگاه رو در روی ده‌ها نفر از بیش از ۱۰۰ شاکی خود قرار گرفت و دست کم ۱۰ مورد آزارجنسی را پذیرفت.

 

 

هوپ سولو، دروازه‌بان تیم فوتبال زنان آمریکا، سپ بلاتر، رئیس سابق فدراسیون بین المللی فوتبال را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده است.

 

 

نتایج یک تحقیق ۹ ماهه که از سوی روزنامه ایندیاناپولیس استار انجام شده نشان می‌دهد که ۳۶۸ ژیمناست درباره سابقه آزار جنسی طی یک دوره ۲۰ ساله به دست ده‌ها مربی و صاحب باشگاه ورزشی خبر داده اند.

این گزارش مدعی است که فدراسیون ژیمناستیک آمریکا برای پیشگیری از این آزارها به اندازه کافی تلاش نکرده است.

 

 

حال با توجه حجم گسترده تجاوزها در غرب و کشورهای غربی بهتر است آنجلینا جولی به کدام ماموریت فرستاده شود؟ نجات زنان مناطق جنگ زده یا هالیوود و جامعه مدرن آمریکا و اروپا؟

115