اتفاق خوبی از سوی تیم الهلال رخ نداد اعتراض فدراسیون فوتبال۱۲۱۲ نظر

اتفاق خوبی از سوی تیم الهلال رخ نداد اعتراض فدراسیون فوتبال

اتفاق خوبی از سوی تیم الهلال رخ نداد اعتراض فدراسیون فوتبال

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، نشست مشترک وزیر ورزش و جونان با روسای فدراسیون های ورزشی امروز (پنجشنبه) در اهوز برگزار و مسعود سلطانی فر در مورد بی اعتنایی بازیکنان عربستان به یک دقیقه سکوت برای جان باختگان سقوط هواپیمایی ایران گفت اتفاق خوبی از سوی تیم الهلال رخ نداد و از سوی فدراسیون فوتبال اعتراض می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در این جلسه درباره خوزستان بیان کرد خوزستان سرزمینی که هر وجب آن به خون شهیدان گلگون کفن معطر شده است و در ورزش ایران در طول سال های گذشته چه قبل یا بعد انقلاب نقش بسیار مؤثر و جایگاه روشنی داشته است.

او در ادامه گفت جان باختن جمعی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج را تسلیت می گویم. امسال در کشور شاهد حوادث تلخ مختلفی بودیم که هر کدام از آنها باعث شد خساراتی بر پیکره اجتماعی کشور وارد شود و مشکلات اجتماعی ایجاد کند.امیدوارم با تدبیر، همدلی، وحدت و هماهنگی از این پس کمتر شاهد این حوادث نگران کننده و غمبار باشیم. از مردم شریف و قهرمان خوزستان، استاندار محترم و نمایندگان محترم خوزستان و میزبانبان محترم تشکر می کنم. امروز در خوزستان با تمام قوا آمدیم. رؤسا و مسئولان 50 فدراسیون ورزشی کشور حضور دارند. این سفرها برای بازدید از نزدیک مشکلات استان ها و شهرستان ها به ویژه در نقاط مرزی و محروم تدارک دیده شده است که از یکسال گذشته شروع شده است. ابتدا در سیستان و بلوچستان، همدان، تبریز و امروز به خوزستان آمدیم .

سلطانی فر افزود فکر می کنم حضور مسئولان در استان ها تأثیرگذار است و با این هماهنگی و تعامل با مجموعه مدیریت استان ها و همچنین مجموعه ورزشی بتوانیم مشکلات ورزشی را حل کرده و زمینه ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور شویم تا در کنار توسعه اقتصادی و سیاسی سایر وزارتخانه ها حرکت هماهنگ و یکسان توسعه کشور را مدیریت کنیم. امروز در سرزمین قهرمان خوزستان هستیم، سرزمینی که یکی از طلایی ترین دوره های تاریخ سیاسی معاصر ایران یعنی هشت سال جنگ تحمیلی بخش های عمده ای در این استان شکل گرفت.
دوره طلایی که همواره در تاریخ کشور به عنوان یک دوره بسیار روشن و پرافتخار از آن یاد می کنیم و در آینده نیز مطمئنا نسل های آینده با همین تحلیل و ارزیابی به عنوان طلایی ترین دوره تاریخ سیاسی معاصر ایران از این دوره یاد خواهند کرد. خوزستان سرزمینی که هر وجب آن به خون شهیدان گلگون کفن معطر شده است و در ورزش ایران در طول سال های گذشته چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی نقش بسیار مؤثر و جایگاه روشنی داشته است. به یاد داریم که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تیم های بسیار ارزشمند و توانمندی در رشته های مختلف استان خوزستان حضور داشتند؛ دقیقا به خاطر دارم سال های آخر دهه 40 و اوایل دهه 50 تیم ملی فوتبال وقتی به میدان می رفت شاید بیش از نیمی از ترکیب این تیم فوتبالیست های خوزستانی بودند.

او با اشاره به ورزشکاران خوزستان خاطر نشان کرد ورزشکاران خوزستانی در ورزش های رزمی، راکتی و کشتی افتخارات بسیاری برای ایران کسب کرده اند. با توجه به ظرفیت ها، نیروها و توانمندی های خوزستان باید نگاه ویژه، عمیق، همه جانبه و جامعی را به ورزش این استان داشته باشیم. امروز با همه توان و بضاعت خود به خوزستان سفر کردیم تا با نظارت، تعامل و هماهنگی با هیئت های ورزشی استان یک برنامه ریزی بلندمدت و همه جانبه ای برای بهره مندی از همه ظرفیت های ورزشی خوزستان انجام و به رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی استان کمک کنیم. عزم خود را جزم کرده ایم تا با هماهنگی مدیران خوزستانی بتوانیم ظرف سه سال آینده بخش قابل توجهی از پروژه های نیمه تمام را به بهره برداری برسانیم. بی شک توسعه کشور در همه ابعاد نیازمند ابزارها و امکانات مختلفی است که مهمترین آن اعتماد بین مردم و مسئولان در دستگاه های مختلف است و پایه های آن باید هر روز مستحکم تر از قبل شود. مردم باید این اعتماد را داشته باشند که افراد متولی امور، دغدغه ای به غیر از حل مشکلات آنها و گره گشایی امور ندارند. در مرحله بعد باید امید به آینده داشته باشند که همه مشکلات حل می شوند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه اظهار کرد بخش توسعه ورزش همگانی، قهرمانی، بانوان یا ایجاد زیرساخت های ورزشی، استعدادیابی و گسترش پایگاه های مختلف استعدادیابی و ورزش قهرمانی باید شرایطی فراهم کنیم که وفاق و وحدت اجتماعی و ارتقای غرور ملی تحقق پیدا کند. به عنوان عضوی از هیات دولت شهادت می دهم هفته ای نیست که در جلسات هیات دولت به بهانه ها و دلایل مختلف مباحث مربوط به خوزستان مطرح نشود؛ تأکیدات رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی به منظور استفاده از همه ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات این استان (اجتماعی، ریزگردها، مرزها، صنایع و امور مختلف) نیز ابلاغ می شود. امیدوار هستیم که با همت مسئولان ملی در کنار حرکت های خوب خوزستان، تعامل با مردم و حمایتی که مردم از مسئولان، نظام و دولت دارند شاهد حل مشکلات مردم باشیم. امیدوارم روزی را ببینیم که خوزستان قهرمان، با گذشته ای درخشان در ابعاد مختلف به یک استان توسعه یافته، پیشرو با مردمی بدون مشکل در حوزه های مختلف از جمله اشتغال جوانان تبدیل شود.