راه‌اندازی پایگاه داده ظرفیت‌های تولید و تجارت۱۲۱۲ نظر

راه‌اندازی پایگاه داده ظرفیت‌های تولید و تجارت

راه‌اندازی پایگاه داده ظرفیت‌های تولید و تجارت

دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی پایگاه داده ظرفیت‌های تولید و تجارت خبر داد.

به گزارش ایلنا، این پایگاه براساس سیاست‌های کلی نظام به ویژه سیاست‌های نظام اداری (ابلاغی مقام معظم رهبری)، منشور حقوق شهروندی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و آیین‌نامه‌های مرتبط با قانون، سیاست‌های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شفاف‌سازی اطلاعات و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این حوزه در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

تا قبل از راه اندازی پایگاه، عموم مردم برای دستیابی به این اطلاعات نیاز به مراجعه حضوری به بخش‌های مختلف وزارت در سطح ستاد و یا سازمان‌های استانی داشتند. از طرفی بخشی از اطلاعات نیز به صورت مستقل در هر سامانه (سامانه‌های تخصصی وزارت) قابل دسترس برای مردم بود.

برای شفاف‌سازی و تسهیل دسترسی به اطلاعات، پایگاه ظرفیت‌های تولید و تجارت به صورت داده‌های تجمیع شده تمامی بخش ها در پورتال وزارت راه‌اندازی شده، لذا قابلیت دسترسی به اطلاعات بدون مراجعه و حضور در بخش های مختلف وزارت، برای عموم ذینفعان فراهم شده است.

در این پایگاه داده های مرتبط با مجوزهای صنعتی، معدنی و صنفی قابل دریافت بوده و به زودی داده های مرتبط با کارت های بازرگانی نیز منتشر و در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

دسترسی به این پایگاه از طریق پرتال وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir بخش اطلاعات و آمار امکان‌پذیر است.